bugün

"Nikahta ayakkabı üstüne basmanın kökeni Antik Roma geleneklerine dayanır. Ayağa basma evlilikteki egemenlik hakkına yorumlanır. Asıl kökeni ise damadın gelinin bir gün kendisinden kaçmasını önlemek için ayakkabısını yıpratması ve kaçamayacak duruma getirmesi inancının düğün esnasında uygulanmasına dayanır. Bizde çok yaygın olan nikahta ayağa basma batıda yerini başka bir inanca bırakmıştır. Batıda damatlar gelinlere onların evden gitmelerini kolaylaştırmamak için ayakkabı almazlar. Ayrıca Antik Roma’da suçlular ve köleler ayakkabı giyemezlerdi."
saçma sapan bir gelenek.

sevgili kız arkadaşlarım, yapmayın böyle şeyler. sırf bu yüzden ayağı kan toplayan arkadaşlarım oldu çünkü giydiğiniz topuklular arya'nın iğne kılıcı gibi sivri ve keskin. evleneceğiniz sevdiğiniz adamı sakat bırakmaktan başka işe yaramıyor.

teşekkürler.
saçma bir adet.
ben bacağını falan cimciklerim.
Anadolu çomarının dişi versiyonu. Valla hanımlar kusura bakmayın evlenmeyi bile düşünmüyorum.
Lan bugün lavuğun biri bastı. Bak aklıma geldi!
dünyanın en saçma geleneğidir. erkekleri bu şekilde çakallığa iter. https://www.instagram.com/p/BbThwHPg4rA/
yüzlerce liralık güzelim ayakkabıyı mahdevebilecek bir gelenektir. bence gereksizdir.
Biri bana bunu yapsa kalkip doverim. Normalde de doverim.