bugün

gülerken karın kaslarımın çaprazlamasına yırtılmasına neden olan embesil davranışı. yok hayır embesil insan davranışı diyecektim ama adam kendini bizzat kendisi insan yerine koymuyor ki ben koyayım.

hayvanlarla adaş olan insanlar çok. aslan, kaplan, kartal, angut, ögüz, donuz... daha gider böyle. ancak bu çok saçma. biri çıkıp çocuğuna hayvan dese bu ebeveynlerin çok fena güçlerine gider. tabi çocuklarının ömür boyu alaya malzeme olacak olması da caba. çocuğun ismini ceylan koymuş mesela... neden zebra koymadın? zebranın ne eksiği var? ikisini de aslanlar paramparça ediyor. hem ben dikkatli baktım zebranın kanı daha koyu, daha makbule geçerdi. keşke kızın adını zebra koyaydın.

öte yandan isimlerin cinsiyeti konusunda da kafam karışık olmuştur her zaman. mesela aslan neden erkek ismi? dişi aslan yok mu amuğa koduğum? güvercin kız ismi nedense. kızın adı güvercin... şuna bakın lan? sonra da diyolar ki neden animal sex tutkunu oldu bu nesil! olur tabi... hayvanlarla adaş insandan geçilmiyor ki ortalık. ben koydum sanki o isimleri? güvercinmiş. pehh!!!

neyse... yukarıdaki gibi isimlere sahip insan-hayvanları hakir görürüm, aşağılarım, horlarım ama dozajında bırakırım gene de. çünkü bilirim ki bu yavrucakların bi suçu, günahı yok. ebeveynelerinin dangozluğuna kurban gitmişler. ancak nick seçimi tamamen kendi elimizde. bu yüzden hayvan nicklileri affedemem, harcarım, çar çur ederim. adam galatasaraylıım diye aslanlı bir nick seçiyor. gel de sövme... ne kadar da orjinalsin lan,ne kadar da yaratıcısın böyle! aynı şey fenerliler, beşiktaşlılar için de geçerli, sırıtmayın!

kendinden beklenmeyen hareketler yapan hayvanları nick olarak seçmek komikti bi aralar, boku çıkmadan önce. ancak modası geçti. hala diretmenin ne anlamı var? bunu ilk ortaya koyan orjinaldi. sen ise onun türevisin. bu furya bitmiş artık, zorlama. islam devrimi yapan komünist gibi daha insana yaraşır nickler seç kendine. hem siyasi mesajlar da veriyor bak. üstelijk buna hiçbir engel yok. tek engel bir aşamadığın hayvanlığın. hadi korkma!