bugün

Birincisi hep içimde uktedir, konuyla alakasız bir duruma değinip konumuza geçeceğim.

Buradaki her insanın (buna bende dahil) "yazar" sıfatı gibi hakedilmemiş, yetenek, beceri, zeka, araştırma, ifade ve iletişim gücü gibi bir çok özelliğe sahip olunmasıyla ortaya çıkabilecek bir durumla yakıştırılmasından rahatsızım."Yazarlık=klavye tuşlarını kullanıp cümle kurma yetisine sahip olarak saçmalak" değildir.Yazar kelimesini lüks bulduğumu ifade ederek konumuza geçiyorum.

Popstar kültürüyle dayatılan bir durumdur aslında bu, nedir bu? Tanınmak, popüler olmak içgüdüsünün ademoğlunda bıraktığı haz duygusudur.Kısa yoldan köşeyi dönmenin hayalini kurmakla eşdeğer duygudur.

Burası, yani görünmediğimiz bu yer, bir tiyatro sahnesi gibidir.Her nickin bıraktığı intiba farklıdır.Her nickin arkasında insan ikinci kişiliğini seçmekte özgürdür.Aldığı bir nicke rol verir, Bu rolü oynatır.Gerçeği birebir yansıtabilmek zordur.Buradaki herkes iyidir, hoştur, arkadaş canlısıdır, potansiyel dosttur.Hiç kimse kötü değildir.Rolleri çok iyi oynamak gereklidir.Bunun inandırıcılığı ise sizin hakkınızda fikir edilebilmesi için, nickaltı entryler önem taşır.Siz aslında "iyi", "zeki" ya da seçtiğiniz role yakın yorumlarla o ikinci kişiliği geliştirmeye çalışırsınız.

Hayatın anlamı sözlük oldukça, çevrenizde gelişen her şeyi anlamsızlaştırmaya başlarsınız."Yeni insan tanımak"tan haz almak, ikinci kişiliği sunarak ve onları etkileyerek haz almanın gereken bir parçasıdır.

Haykırışlarıda, sinirlenmeyide, mutluluğuda, "aşk"ıda, seks hedefiyle karı kız avınıda burada yaşamaya başlarsınız.Giderek bitersiniz, giderek erirsiniz, "uludagsozluk ctrl+enter" yapıp nick+şifreyi girdikten sonra ikinci yaşam boyutuna geçiş yapıyorsanız evet, problemlisiniz problem, sizsiniz...

Zirvelere gidiyoruz, tanışıyoruz, kaynaşıyoruz nidaları atmayalım birbirimizi kandırmanın hiç alemi yok, "zirve=potansiyel sevgili adaylarını bulma" mekanıdır.Böyle de kalacaktır.

Sözlük bilgi almak vermek veya bilgilenmek gibi bir misyonu kendi üzerinden atlamalı, "bilgi"ye ulaşmanın hiç bir yolu buraya uğramaz.Burası tespitlerle, kıvrak zekalarla üretilen eğlenceli harfler yuvasıdır.Bir misyonu yoktur.Bir amacı da..

Nickaltı entrylerdeki sevgi çiçeği kokan yazılar, sizi popüler yapmaz, yapsa bile bunlar işinize yaramaz.Geçiçi masturbasyondan öteye gitmez.

Dışarıda acımasız, gülmeye ve rollere müsade etmeyen bir hayat var.işte orası gerçeğin ta kendisi aşılması gereken yer orası, .ikmişim sözlüğünü, insan, erdemini kişiliğini kaybetmedikce insandır.Burası yaşam alanınız olmasın, girin harflerinizi kusun gülün ve çıkın. Bu kadar!

insan tanımak ihtiyaçtır evet, ama maskeli insanları tanımak size hep zarar verir.

Yarın yine tüm hızıyla bir gün daha başlıyor, bir haftanın başlangıcı.. Planlarınızı buradaki üç beş kuruşluk hevesler için harcamayın, plan kurma yetinizi yarın ve sonraki günler için kullanın ve lütfen artık bu saçmalığı ciddiye almayın.
benzer yaklaşım ve başlıklar için
(bkz: neden populer oldugu anlasilmayan yazarlar)
(bkz: nickinin altina kimsenin entry girmemesi)
nick altı entryleri; başka yazarların yalandan da olsa güzel birkaç çift laf ettiği; normal insanlarda anlık, masturbatif yazar bünyelerde her bakışta ego artırıcı etkisi bulunan sözlük hedesidir.

fikrimi açıkça belirtmem gerekirse bazı yazarlar bunu zorunluluktan yapıyor. * ha derseniz ki sen hiç yapmadın mı, evet itiraf ediyorum ben de yaptım. çünkü bir zirveden döndüğünüzde tanıştığınız yazarlara ufak bir jest olsun diye nickleri altına "saçını beğendim, ah canım aynı yerde oturuyormuşuz, eminim vaktimiz olsaydı daha çok konuşcak şey bulabilirdik" gibi yüzeyselliğin önüne geçemeyen yazılar yazarsınız. * *. ama şu da bir gerçek ki, zirvelerde veya daha herhangi bir zirveye katılmadan henüz karşınızdakinin kız mı erkek mi olduğunu bile bilmeden birkaç kişiyle cidden koyu sohbetlere girebilirsiniz. çünkü o kişinin iş ya da okul artık nereyse ortamınız, bi çıkarı olmadığını bilirsiniz. çıkarı olacağını düşünüyorsanız sadece birkaç artı oy olabilir çıkarı. bunun hesabını yapan insanı da ayırt edebilirsiniz sanırım.

nick altı zımbırtısını geçelim biraz. benim için gerçekten dikkat çekici olan bir durum var zirvelerde. kalabalık bir yazar gurubu oturmaka, birileri espri yapmaktadır. sadece birkaç kişi gerçekten içten gülüyor. bakın, dikkat edin diğer zirvelerde. bu bir gerçek. ben kimseyi suçlamıyorum. belki benim de yalandan gülümsediğim durum olmuştur ama ilk zirvededir bu sadece. zaten rahat olan, gerçekten içten, içinden geldiği gibi davranan yazarlar henüz zirvelere katılmamış insanlar tarafından bile tanınıyorlar.

evet sanal ortamdayız, evet çok kaptırmamak gerek ama ben insanların sadece kız düşürmek için zirvelere katıldığını düşünmüyorum. yeni yüzler tanımak hayatın her alanında renk getirir. bence olumsuzları tek başına ele almayalım biraz da çift yönlü düşünelim. ***
(bkz: anlayana)