bugün

her daim gözlerinde akmak üzere bir damla yaş vardır.onlar kuytu köşelerde kimse bilmeden ,kimseye göstermeden gizlice ağlarlar.yüreklerinde yara, sevipte alamadıkları bir zahide leri vardır.kendileri fakir gönülleri zengin insanlardır.sevmeyi bilirler.
Basit aslında , zengin dinlemez Neşet'i ,derdi olmayan dinlemez Neşet'i , villada oturan dinlemez Neşet'i , Anadolu'yu tanımayan dinlemez Neşet'i kısacası herkes dinleyemez.
Cahillerdir, dünyanın rengine kanmışlardır.
insanı, hayvanı ve tüm mahlukatı yürekten seven duygu yüklü insanlardır.
Sabırlı olmaları tabikide. Adam şarkıya kaç dakikada giriyor.
çömelerek kaka yapmaları, ailelerinden en az 1 kişinin adi bir suçtan içerde olması, kahvaltıda çorba içmeleri.
https://m.youtube.com/watch?v=YXtBlJB2Udk

Vurun beni.
Sabırlı olmaları.

Adamın söze girmesini bekliyorsun ya ve hiç sıkılmıyorsun.
Sazın sesi bile konuşuyor harbiden yok böyle bir şey.
Tatlı dile güler yüze doymamaları.
sanatçı nedir ,sevda nasıl söze dökülür biliyor olmaları.
Ülkesini ve herkesi severler. Dertleri yüreğine yangın olan sevdalarınadır.
kin ve nefret sahibi olmaması ve ruhunda tertemiz bir dünyası olması.
Cahil olup dünyanın rengine kanmaları.
Hayale aldanmaları, boşuna yanmaları.
Onları ilelebet kendilerinin sanmaları.

Off bi neşet değilim ama ben de çok kandım. Ağlicam.
babası muharrem ertaş'ı dinleyip flamenko ile bozlak arasında gidip gelmeler yaşamayanlar, olayın dışında kalanlardır.
kısaca insan olmaları bre deyyus trol çomar seni.
Neşet ertaş dinlemeleri...
aptal ve geri zekalılara hoşgörü sabırla yaklaşmaları.
Neşet ertaş'ı dinleyenleri bilmem de; daha dün kendisiyle çalışmış birisiyle tanıştım, aynen şunu anlattı;

'Sahnedeyken ne zaman sigara içesi gelse dinleyicilerden müsaade ister, kulise giderdi. Bir gün yine 2-3 türküden SOnra ara verip kulise indi. Paketine baktı ama sigarası kalmamış. Dışarı çıkıp sigara almaya yeltendi. Aman olur mu biz alırız dememize rağmen kendisi gidip almak için diretti. En son ben bu iş için para alıyorum, bırakın hakkını vereyim dedim diye ikna oldu Ve sigarasını benim almama izin verdi.'

Öyle bir adammış yani Neşet ertaş. Sigarasını bile kulis sorumlusuna aldırmayacak kadar alçakgönüllü, kapris ve egodan uzak. O kadar utangaç, o kadar mahcup.

Huzur içinde uyusun.
yukarıda yazılan hiçbir özelliği taşımıyorum arkadaşımla aramızda geçen bir diyalog, yine yüksek sesle neşet ertaş açmışım odada;
+ ya senin bu dinlediğin şarkıları 70 yaşındaki dedem dinliyor nasıl bi kafan var?
- ne yani bu güzel türküleri dinleyebilmek için 70 yaşına mı gelmem lazım?

anlayacağınız neşet ertaş dinlemenin yaşı cinsiyeti ırkı yoktur.
ekseriyetle kırşehir, kırıkkale, yozgat üçgeninde hayatlarını sürdürürler ya da bir dönem o bölgede nefes alıp vermişlerdir.
ölmeden önce "türkü ne len mk"cılık yapanlardır. saygılar.
biraz dertli ve fazlasıyla samimi olmasıdır.
Zevksiz olmaları.
Şarkıcılık ayağına orasını, burasını açıp, ritim eşliğinde kıvırtan ahlaksızları asla sanatçıdan saymazlar.
Sanat zevkinin sadece kendi gibi sözde elitlerde olduğunu sananları, iç Anadolu insanını aşağılayıcı bakışlarla küçümseyenleri ortaya çıkarmış başlık.

Kurban olun lan siz o beğenmediğiniz bozkır insanına.