bugün

bugünkü yazımızda bir manyak profilini inceleyeceğiz. ama evvela, tren garından evime kadar beni takip eden tanım adlı şizofren katilden kurtulmam gerekiyor: size ve söylediklerinize zerrece itibarı olmayıp, sorup sorgulayan, araştırmacı gazeteci ruhlu, arkadaş kostümlü haçlı seferleri. valla tanım yaparken sıkıldığımdan oldu bu saçmalıklar, ben anlatayım sen tanımı s.ktir edeceksin zaten.

dostlar! "nereden duydun adamı" bir arkadaşınız mı var? bu arkadaş, her lafınızın ardından "nereden duydun?" sorusunu yapıştırıp, akabinde "hani?"(alaycı, nerede ispatı der gibi)şeklinde tanımladığımız ikinci bir soruyla beyninizi duble duble s.kiyor mu? o halde, doğru yerde, doğru kişiylesiniz. kurtulmanın yollarına dair size akıl da vericem. hadi bedavacılar yaşadınız, işte türk milleti böyle bedavacıdır, böyle avantacıdır, vesaire(birkaç paragraf kendi milletimi kötülediğimi varsay.)

evet, sıradan bir diyalog örneği ile nereden duydun adamımızı tanıyalım:

- osmanlı 1299 senesinde kurulduğuna göre..
+ nereden duydun?.. hani?
- (verdiğin bilgiden o kadar eminsin ki, fakat o an bunu ispat edebilme durumun ve gösterebileceğin bir kaynak yok, hayli s.kik durumdasın. hayli lafını da korhan abay'dan öğrendiğimi bu vesileyle belirtmek isterim. diyalog devam ediyor)olum işte, geçen gün televizyonda şey hoca söyled..
- laaan ooolum, televizyondan her duyduğuna inanmaaa.

bak hele gavata. sanki bana bilge kül kağan. her boku biliyor, bir de akıl satıyor, her duyduğuna inanmaymış.

nasıl kurtulacağız bundan? evet, ona küçük oyunlar yapın. minik dokunuşlar ilişkinizi diri tutacaktır. kulağına aşk kelimeleri fısıldayın: -ahhh sevgilim, ananın a.mından duydum, anneciğinin .mcığından, işte orada.

yukarıdaki yolu denemeyin, onu cosmopolitan dergisinden çaldım.

o halde ne yapacağız, izle ve gör:

- olum berber dediğin pazar günü kapalı olur.
+ nerden duydun?.. hani?
- lan akbaba çükü, dün kendin söyledin ya.
+ ha? ne? hı? la git!
- yaa, ha hı değil mi pezevenk? (enseden ittirerek)gir lan şu zaman makinesine.

evet, çözüm zaman makinesidir, evet. ne demiş ayınştayn; "nerden duydun adamını ikna etmek, zaman makinesi icat etmekten zordur. gözüyle görecek abi."

nerden duydun adamı. nerden duydun adamı. tüm intertoy mağazalarında. tüm bebeler y.rrağı yedi.
memlekette agzi olan konustugu icin bunu sormayi ihtityac bilen adamlardir.
çok s.kik adamlardır. *
"kaynak malum" vakasından endişe ediyor olabilirler.
"nereden duydun?" sorusu gizli bir alaya alma çabasıdır karşı tarafı. onun bilgisinden ve deneyiminden şüphe etmek şöyle dursun, işte tam bu soruyla

özellikle kalabalık bir konuşma ortamında karşı tarafı alt etmeye çalışmaktır. kabul etmek gerekirse çoğu kez altın vuruştur."şimdi ne cevap bulacaksın buna nıhahaha" şeytani iç sesi adeta kulaklarda yankı yapar.
güncel Önemli Başlıklar