bugün

Haber bültenleri, gazeteler cinayet ve ölüm haberlerinden geçilmez hale gelmiş durumda.Sanki ülkeye bir çeşit gaz sıkılmış ve bu gaz insanlarımızı canavarlaştırmış adeta.Özellikle son bir yıldır kulaklarıma inanamadığım haberler görüyor ve işitiyorum. Garip kız annesine kızmış kesmiş,adamın biri bi kadına aşık olmuş kadın karşılık vermemiş bıçaklamış.Torun nenesinden harçlık istemiş kadıncağız yok dedi diye nene katledilmiş.Genç erkek sevgisini kıskanmş ı başını gövdesinden ayırmış.KOmşu borç para yada bileziklerini vermedi diye komşu katlediliyor, kendi çocuğu öldü diye komşunun çocuğu yakılır... ve daha nice benzer cinayetler.

Garip...hemde çok garip değilmi? Bi karıncayı bile yada herhangi bir hayvanı bile öldürmek ne zordur. insanız biz Allah bize bi akıl vermiş bu aklı kullanalım diye vermiş.O'nun verdiği cana kasdedelim diye değil.Paylaşamadığımız nedir? Öldürülen kişilerin günahı ne? Ha bide kaza kurşunu ile ölenler var.Nedir sadece yanlışzamanda yanlış yerde olmakmı o kişinin suçu? Organlarını çalmak için kaçırılan çocuklar; ya onların günahı ne? Ya tavuk öldürmüyosunuz beyler yada bayanlar, bir insan öldürdüğünüz.Hangi vicdana sığıyor bu? Geceleri rahat uyuyabiliyormusunuz? Nedir bu insanları birer canavar haline getiren? Maddi sıkıntılar mı? Her devirde vardı maddi sıkıntılar.Onun bunun hakkına el uzatmak değildir bunun çözümü.insanları katletmek hiç değildir.

Gittikçe canavarlaşan bir toplum olduk.Korkuyorum çocuklarımın geleceğinden, hatta bugününden.Sürekli bir tembih halindeyim.Yabancılarla konuşma, kapıyı kimseye açma vs...KIzım yeter anne panik oldun diyor, panik olmamak elde miki? Annemediyorumanne yalnızken komşuna bilekapıyı açma.Düşünün insanlar ne hale geldi korkudan.Yakında selam bile vermez hale geleceğiz , çevremizdeki iherkese korkuyla ve şüpheyle bakar hale geleceğiz.

insanlara sadece biraz vicdan diye seslenmek istiyorum.Kıymayalım insanlara Allah'ın verdiği canı Allah alır.Öfkelerimizi kontrol altında tutmayı öğrenelim. Bi anlık öfke ömür boyu vicdan azabına dönüşmesin nolur.

insanların birbirini sevdiği o güzel günlerin geri gelmesi dileğiyle sevgiyle
ekonomik krizin yansımasıyla oluşan bir gerginliğin boşalmasıdır olan biten.geçen gün okuduğum bir gazetede psikologlar türkiye'de her dört kişiden birinin ruhsal durumunun bozuk olduğunu söylüyorlardı.toplum cinnet geçiriyor anlayacağınız.