bugün

recep tayyip erdoğan'ın, 11 yıllık başbakanlık görevinde söylediği ender doğru sözlerden biri. vicdanını satılığa çıkarmayan, ölümleri siyasi görüşlerine göre ayırmayanlar, bu sözün altına imza atar.
fakat, bugün burakcan kardeşimiz için bu sözü eden başbakanımız, berkin elvan'ın ismini bile ağzına almıyor. neden?

ne günahı vardı berkin'in, burakcan'ın, ahmet'in, ali ismail'in, ethem'in, abdullah'ın, mustafa sarı'nın, medeni'nin?

ulan ne günahı vardı uğur kaymaz'ın?

ölümleri siyasi görüşlerine göre ayıran ve az önce gördüğüm ve ne kadar küfür varsa içimden ettiğim birisininin" ölünüzü sikeyim" şerefsizliğine destek veren insan müsveddelerinin, o vicdansızların yedek parça kalplerine sokayım.

formatını silktiğimin sözlüğünde, 3 gündür berkin elvan için üzüntülerimi, tepkilerimi yazıyorum; alevi, kürt oluyorum aklı evvellere göre.
benimler aynı görüşü paylaşmayanlar için normal olarak yine vicdanım sızlıyor; ama bu sefer de aynı görüşü paylaştığım insanlar tarafından faşist ilan ediliyorum.

iq seviyesiyle ayakkabı numarası eşit olanlara laf anlatmak zor tabi.
insanlarla alay eden başbakan beyanatı. ne günahı mı vardı? adam elinde satırla berkin'in ailesini katletmeye geliyordu engel olundu. hepsi bu.
ne günahı vardı ali ismail'in?
ne günahı vardı berkin'in?
ne günahı vardı erdal eren'in, deniz gezmiş'in?

bu ülkede günahsız öldürülen bir çok genç varken neden sadece kendine yakın olanı görür bu insanlar...
soranin cevaplamasi gerekendir. ne piskin adamsin ya, hem buraklarin, ismaillerin, berkinlerin olumune sebep ol pislik dolu aklin ve kalbinle hem de boyle bir soru sor piskince. yuzsuz herif.