bugün

tüm dinini ve fikirlerini sikiyle yaşayan müslümanlardan iyidir bana sorarsanız.

edit : tamam eksileyin.
"namus beyindedir" diyenlerle aynı kişilerdir. beyindeymiş, peeh. 100 kişiyle seviş, "aa namus beyinde", oldu canım ararsın bir ara.
Soyut bir kavramin somut bir lokasyonda oldugunu sanan embesilden hallice olan hippilerdir.
"namus bacak arasında değildir, koltuk altındadır a hippi kezban" diye cevap verilesi kişilerdir. bacağının arasını korursan namusun korunmuş olur. çal çırp, yalan söyle, şerefsiz ol, aldat, cinselliği "bacak aranı elletmeden (hatta elleterek) yaşa, ama yeter ki bakire ol ki namuslu ol.
bi yere kadar bacak arasında düşünmezler ama bi yerden sonra da e yuh artık nidaları yükselebilir. çünkü genelde kızları kabullendiğin vakit her halini yani tepene çıkarlar, iş çığrından çıkacak boyuta gelir.

-ben senin zekana aklına hayranım hayatım. hem namus bacak arasında değildir aslında.
-ama aşkım ben 9-10 kişiyle birlikte oldum bugüne kadar.
-ohoo geniş arazi diyosun.
-ne!
-yok bişey yok!
-namus bacak arasında değildir.
+peki nerdedir ?
-ıı şey.. namus yoktur
+kız kardeşin seksiymiş
-ne diyon lan sen ?

namus kavramı vardır ve bunun tanımını yapmaya gerek yok. gerekli açıklama toplumsal yazılı olmayan kurallarda vardır.
namusun "sadece" bacak arasında olmadığı gerçeği vardır ancak bacak arası da bir namustur. erkekte ve kadında namusuna sahip çıkmayı bilmeyenlere namussuz denir. hani biraz önce "sadece" diye bir kelime kullandım ya? işte hırsızlıkta, şerefsizlikte bir namussuzluk örneğidir.
''ohhh be bugünde namusun nerde olduğunu tartıştık, artık rahatça günüme devam edebilirim'' diyen nörotransmiter maddeleri eksik ya da sinaps boşlukları biraz daha açık olan nacizane yazarlarımızın hergün aralıksız açtığı başlık.
namus dediğin şey toplumun kendinin ürettiği, kurallarının da her toplumda farklılık gösterdiği soyut bir kavramdır

örn1: japonya da bir bakan ya da bir müdür hakkında yolsuzluk ispatlanınca(ki bazılarında yaptığı iddia bile edilse) bunu namussuzluk olarak algılayıp intihar ediyor. bizim memlekette böyle bir şey olduğunda(bu da akp döneminde oldukça fazladır) pişkin pişkin çıkıp hiçbir şey olmamış gibi davranıyor!

örn2: japonya da bir kızın birden fazla biriyle birlikte olması bir namussuzluk olarak algılanmazken bizim ülkede bunun(herkes tarafından değil tabi) namussuzluk olarak algılanması!

örn3: zengin bir sosyete bayanının her gün bir sevgili değiştirmesinin adı çapkınlık olurken, bizim mahallenin kızı ayşe' nin sevdiği ve güvendiği birkaç erkekle olması namussuzluk oluyor!

şimdi gelelim asıl meseleye sen bunların hangisinin namuslu bir davranış olduğunu düşünüyorsun? yoksa içimizde ki namussuz sen misin ?
Bacak arasinda olani iffet diye biliyorum ben ama.