bugün

Benim gibi çok uzun süre sonra kilinca ayrıca bi fazla alınan huzur onca pisliğe bulaşmama rağmen.
yağ çekip arkayı sağlama aldım huzurudur, ona güvenme. en doğrusunu hak teala bilir.
hiçbir şeyde olmayan huzurdur.
12 - 13 yıldır din kavramını boşaltan siyasi ve örgütsel bir takım gruplar yüzünden artık olmayandır.
(bkz: Gavura kızıp din değiştirmek)
Meditasyon yapin. Etkisi daha fazla.
Insani günahlardan arındırır ruhun gıdasidir ...

Namaz kılmayı sadece bir görev
olarak yaparsak, tabii ki huzur
bulmamız imkansız . Namaz kilan insan kulluğunun farkında olmalıdır, namaz allah ile kulun arasındaki köprüdür unutmayin .
Tarifi olmayan bir huzurdur, yoksa duygu mu desem. Onu bile tarif edemedim. Ateistlerin hiç bir zaman anlayamayağı manevi huzurdur. Yeniden doğmuş gibi olmazsın ama öyle hissedersin kendini.
tapınmanın ve daha genel ifadeyle teslimiyetin verdiği huzurdur o.

bir putçu da putuna sunak sunarken mutlu olur, bir hristiyan kilise de olur, bir musevi sinegog da olur.

bir satanist şeytana taparken olur.

ne biliyim işte, bu tapınma eylemi insanları hazza ulaştırıyor.

bence bunun altında yatan şey: köleliğin kalıntısı veya modern topluma gizli geçişi.
Hisleriniz aklınızın ilhamıdır, Maneviyat hisseden bir insan Allahtan ilham alır...
kılmayan anlamaz yemin ediyorum o huzur hiçbir şeyde yok.
Eskiden müslüman olup, namaz kılmış birisi olarak hiçbir zaman hissetmediğim huzurdur. Hatta işkence gibiydi.
Özellikle sabah namazı sonrası o sıcacık yatağa geri yattığında fazlasıyla hissedilir ve yeniden tatlı bir uykuya geçiş yapılır.