bugün

Tanım: Mısırda şu son zamanda yaşanan medyaya yem olmuş olaylar silsilesi.

Sorarım arkadaş, mısır olayına destek verince ak partili mi olunuyor ? Sorarım arkadaş oradaki olayla ilgili 3 cümleden fazla bir şey bilmiyorsunuz deyince gezi parkı eylemine katılan antikapitalist militan mı oluyorum ? Çoğu arkadaş mısırdaki insanlara yapılan o acı dolu, hüsran duyulan hareketlere karşı çıkıyor. Karşı çıkmayanlara küfür yağdırıyor, gebersin diyor. insanlığa yapılan zulmü savunmak mıdır bu ? Orası için ağlarken buradaki insanlar gezi parkındakiler için neden ağlamadınız ? Ak parti karşıtı olduğumuz için mi hakk gördünüz bize gezideki yapılanları ? ibadethanemizi hastane etmek zorunda kalışımızda neden bize destek vermediniz ? Bazı arkadaşlarımız içki içiyor, başka dine mensuplar diye mi ? içki içen insana yaşama hakkı yok mu, sizin dininizden başka dine inanan insanın yaşama hakkı yok mu ? Bu yüzden mi satırlarla kovaladınız, bu yüzden mi evimizin içine gaz sıktınız ? Sorarım arkadaş. Gerçek iki yüzlülere sorarım, gerçek hainlere sorarım. Benim hayatımda doğru budur. insana yapılan zulmün : rengi, ırkı, halkı, partisi, takımı, yeri, yakını, uzağı, dini, dili, doğrusu yoktur.

NOT: Mısırdaki katliamcıları kınıyor, oradaki o acıyı çekenlere destek veriyorum.
NOT2: AK Parti yandaşı, ak parti taraftarı değilim.
NOT3: insanım.