allah korkusuyla bu kadarını yapanlar,

ensar vakfı,

imam hatip lisesinde erkek çocuğuna tecavüz felan derken

son olarak bu, ve gizlenen kim bilir kaç olay var, biliyorsunuz hadislere göre kim bir müslümanın ayıbını örterse onunda ahiret de ayıpları örtülür.

http://m.internethaber.co...ecavuz-etmis-1580065h.htm

sorunun cevabı şu , evet ahlaklıdırlar , çünkü allah korkusu vardır.
haşa birde allahsız olsalar kendilerini bile sikerler sanırım. biri ateistler ensest ilişki benzetmesi yapmıştı değil mi?

buyur kardeş gözünden kaçmasın link.
umarım insanların inançlarına, siyasi eğilimlerine, kökenlerine bakıp, onları yargılamadan sadece "bu insan iyi mi yoksa kötü mü?" sorusunu kendimize soracağımız güzel ve aydınlık günler gelir.
(bkz: ateistler ahlaklı olabilir mi/#31956290)

parantez içinde belirttiğim eziklerden biri sensin. bu başlıklada cevap verdiğini sanıyosun ya çok yazık...

( kendime şaştım. ateist kendini savunmuyor. ben gibi müslüman ateisti savunuyor. çok tuhaf adamım ben ya. )
ulan ülkeyi parça parça militanlaştıran ayrıştıran adama yüzde 50 oy veren sen. insanları alevi ateist solcu gemalist gomünist dinsiz misyoner diye ayrıştıran sen
bunların alayına ana avrat küfür eden sen,
sivası maraşı yakan sen
ankarayı patlatıp alkış tutan iyi oldu geberdiler diyen senken, en küçük muhalif düşünceye terörist diyen yine sen.
camiye gitmeyen oruç tutmayan adama anadolu da şeytan gözüyle bakan sen.
mini etek giyen kız tecavüze uğrar diyen ama başörtülü bacıma zılm zülüm diye ağlayan sen.
kafa kesen sen.
tecavüz eden sen.

gelip biz ayrıştırıyoruz birde dimi amk?

ateistlerin ahlakı diye başlık açıp tespit sıçacağınıza kendi boklarınızı görün bir önce.

saygılar.

sen - islamcı sunni türkler oluyor kardeş.
Misal biri "tek bir taşeron işçisi bile açıkta kalmayacak" der..

Diğeri daha bu lafın üstünden 1 saat geçmeden "herkesi alcaz ama herkes derken öyle herkesi kastetmedik" diyebilir.

Sor hepsi müslüman.
ulan aklım almıyor ya daha 2 gün önce çorum gibi yerde adam kardeşi ve oğluyla öz kızına tecavüz ediyor, amına kodumun gavatı gelip ateist - ensest bağlamı kuruyor.

ulan sizin aklınıza da vicdanınaza da sıçayım be.

sizden ala ezik mi var amk dünyasında.
(bkz: rastgele kardeş)
şimdi ilkinde sen diye bir ayırım yaptığın için hiç bir şey demiyordum ama ikincide benim

ezik dememe konuştuğun için bir cevap yazayım ki sende beni haklı çıkarttığını daha iyi gör.

şimdi benim güzel kardeşim ben ailesi sunni kendi mezhepleri kabul etmeyen çok şükür ki hem müslüman hem de

safkan türk bir adamım. senin bu yazdığın ülke adına yukardaki tespitlerine de %98 katılıyorum.

katılmadığım birinci konu senin o ''sen'' diye tanımladığın kelime. zira bunu yapan türk olabilir ki her milletin iyisi kötüsü vardır.

ancak müslüman olamaz. onlara münafık derler ki islam a göre onlar bir ateist ten daha kötü cezalandırılacaklar.

( bu söylediğim ateist arkadaşlarca yanlış anlaşılmasın inanca göre bu olduğu için yazıyorum. size sürekli cehenneme gideceksiniz diyorlar bunu söyleyen insanlarca hak olan gerçek benim söylediğim. amacım hakaret veya aşağılamak değildir.)

ikinci onu ise senin verdiğin cevap kime. ensest bağlantısını kuran adam sen inanmasanda şundan dolayı o bağlantıyı kuruyor.

kuran da ensest ilişki kesinlikle yasaklanmıştır. şimdi siz inanmadığınız için buna bakış açınız nedir?

sen bu adama arkadaş evrensel ahlaki değerler gereği (ki cevaplarımı iyi okursan ateist olmakla

ahlaklı ve/veya ahlaksız olmak arasında bi bağlantı yoktur dedim) bizde ateistler olarak böyle bir

olaya en az senin kadar karşıyız desen adamı susturup konuyu kapatacak ve konuşulabilecek bir

insan olacaksın ki sunni müslümanlarda troller hariç seni destekleyecekler. aksi halde onlarda sorun var.

sen ise bunu yazmak yerine kimsenin desteklemediği konuları sayıp sayıp suçladığını zannediyosun.

aslında bir şeyler söyleyebilecekken verecek cevabın yokmuş gibi saldırıp üste çıkan insan moduna koyuyorsun kendini.

bunun adı ezikliktir. susmuş alt edilmişsin demektir ve bir aşağılık kompleksidir. eleştiriden kaçmak

yerine doğru düzgün cevap ver ki bir ateist kadar olamıyoruz desinler.

Not:
1- bu çorumdaki mevzuyu yapan orospu çocuklarını hangi mezhepten olduğu farketmeksizin müslümanların eline teslim etsinler. biz de o piçleri tırnak makasıyla parçalayalım.

2- bu orospu çocukluğunu yapanların müslüman olupta ateist olmadığını nerden biliyorsun?

3- gerçekten sen ateist olduğun halde ben seni senden iyi savundum bence bana teşekkür etmelisin.

(30 yaşından sonra hukuk mu okusam la ben napsam ??)
Münafıkların, fasıkların müslüman sayıldığı yerdeyiz her halde yanlış gelmedıysem. iyi hayırlı olsun. Bu memleketi laik kafayla dini sadece ibadetten ibaret gösteren sizler, dinini sadece ibadet sanan millet sapıttığı zaman kınayan, aşağılayan yine siz.
Haydi ordan. Kur an ve sünnete uyan, Allah ın nızamını savunan, elinden ve dilinden emin olunan kişiler müslümanlardır. Diğerleri laik, fasık, münafık onlar düzenin kurbanıdırlar.
Açıkçası genelleme yapmak zor. Şu devirde kim namazını tam olarak kılıyor. Kim zekat veriyor. Hadi onu da geçtim. 13 yaşındaki kıza tecavüz. Allahsızlar. Bence her müslüman ahlaklı değil kardeşim.
Birkaç yolsuza bakarak tüm müslümanları yargılamak kulağa mantıklı gelmiyor.
insan ahlaklı olabilir mi? sorusuyla yakından ilgili bir sorundur.
bu soruya evet diyebiliyorsak, müslümanlar için de bunu kabul etmeliyiz.
bence müslümanlar ahlaklı olabilir, olmuşlardır da!
şu an bile bu ahlaklı duruştan memnun olduğu için Türkiye'de yaşayan binlerce-milyonlarca yabancı var.
Bunlardan bir tanesi de Danimarkalı komşumdur.
Kendisi hatta sonradan müslüman da olmuştur.
müslüman diğer insanların elinden dilinden, belinden emin olduğu kimsedir.
hadis'i şerif.
peygamber efendimizin emrini dinlemiyorsak suç bizim değilmi?
Hristiyanlar hariç müslüman ve ateistler ahlaklı olamaz şeklinde cevaplanabilecek soru.
olabilir ama şimdi değil.

cehennemde.
muhtemelen atayız olduğu düşünülen bireyin sorusudur.

şöyle düşünelim:

buna benzer bir başlığı atayız veya kemalist olduğunu söyleyen insanlar hakkında açsaydınız şimdiye size ana bacı sövüyorlardı.

ama müslümanım diyen insanlar bunu yapmıyor.

sanırım gereken cevap da burada gizli zaten.
olabilir ama şimdi değil.

cehennemde.
önce şunu bir ele alalım! korku(cehennem, allah korkusu vs vs ) ile sağlanmış bir ahlak gerçekten ahlak mıdır? sırf korktuğu için ahlaklı olmaya gayret eden insan iyi bir insan mıdır?
Olabilir, olmayadabilir.