bugün

afroamerikan varoşlarında gezen beyazlar için tavan yaptığı yönünde şehir efsaneleri anlatılan ihtiyaç idi.
yanlislikla akp, mhp, bbp gibi partilerden birinin miting yaptigi alana yanlislikla giren ateistin yapacagi seydir. soyle olabilir;

-necisin sen gardas?

-elhamdulillah ateistim.
bazı zamanlar ortaya çıkan bir ihtiyaçtır. kimse kimsenin dinini, namazını, niyazını bilmezken birileri açıksa sizin dininize saldırıyorsa, o zaman müslüman olduğunu belli etme ihtiyacı duyarsın. "kardeşim ben müslümanım! ve müslüman birisi olarak benim inandığım dinle kimse dalga geçemez, kimse saldıramaz" demek gerekir.
elhamdülillah hepimiz müslümanız...
müslüman olan ülkelerde başı açık bayanların besmele çekerek dinlerini belli etmek zorunda kaldıkları durumdur. Aksi takdirde turistler gibi karşılanıp her şeye daha çok para vermek zorunda kalınır.
(bkz: dinime küfreden müslüman olsa)
müslümanlık fanatizmi
son zamanların moda eylemi. karşısındakini dini görevlerini yapmamakla suçlamak, kılık kıyafetlere karışmak vs. ben oruç tutarım ama, ben oruç tutmam ama şeklindeki cümle kalıplarının sıkça kullanılması... islam dininin kuralları bellidir. yarım yamalak bilgileriyle burda dindarlık yaparak kalp kırmak da aynı şekilde dinimize terstir. Müslüman gibi müslüman olmak belki de sorun olan. hoşgörü sınırları içerisinde anlatın dinimizi. ciğeri beş para etmez adamlara fırsat verdirmeden.
(bkz: sözlüğün foruma dönüştüğü anlar)
-abi sen oruç tutmuyormusun?
*hayır tutmuyorum.
-hımm ozaman sen müslam değilsin.
*öyle mi bak bilmiyordum! sen tutuyorsun dimi?
-evet abi ben müslümanım.
*
insanlar inançlarıyla yaşar.
insanı kandırırda yaradanı kandıramayan insan beyanı. Namaz yok oruç yok, fitre,zekat, hac, umre yok ama müslüman. Ne yapıyor bu arkadaş? Ramazan da alkol içmez, 3 cuma da 1 cuma ya gider, insanlara yardım etmez, herhangi bir sosyal yardımlaşmaya katılmaz ama sorduklarında müslümanım derler. Güzel kafaymış
Müslüman gibi yaşamayanların ibadetini yapanı kıskanmasıdır.
Evet kabul edelim öğle namazını kılıp geliyorum demek şov yapmak değildir.