bugün

6 yılımın geçtiği okul...

Mustafa Necati ilköğretim okulu 1963 yılında 9 derslik 1 müdür ve 180 öğrenciyle Mustafa Necati ilkokulu adıyla eğitim ve öğretime açılmıştır. Okula cumhuriyetin ilk yıllarında Milli Eğitim bakanlığı yapan, Atatürkün yakın arkadaşı Mustafa Necatinin adı verilmiştir.
Mustafa Necati ilköğretim Okulu halen iki binada 1 müdür, 1 müdür başyardımcısı 2 müdür yardımcısı ile eğitim ve öğretime devam etmektedir.
Yapılaşmanın gelişmesiyle bir bina ihtiyacı karşılayamaz hale gelmiş, 1974 yılında 12 derslikli ek bina yapılmıştır.
17 Ağustos depreminde herhangi bir hasar görmemiştir. Toplam ilköğretim okulu şube sayısı 34tür. Buna ek olarak 3 ana sınıfı şubesi 1 alt özel sınıfı bulunmaktadır. Toplam öğretmen sayısı 44. öğrenci sayısı 1100'dür. Henüz tekli öğretime geçmemiştir.
Okulda 120 kişilik bir konferans salonu, bir bilgisayar ve bir de fen labaratuvarı bulunmaktadır. Merkezi Sistemle yapılan sınavların bir çoğu okulumuzda da yapılmaktadır.
Okulumuz, güvenlik yönünden en son teknolojiyi kullanmaktadır. Tüm salonlar, bahçe ve okula yakın yol, 24 saat kamera ile gözetlenmekte, ayrıca aylık kamera kayıtları yapılmaktadır.

http://www.mustafanecati.com.tr.tc/
4 yıl içinde her gün kavga etmekten, hocadan dayak yemekten, okulu yeşile boyayan müdüründen ve kendini beğenmiş, acayip süper egolu yetiştirilmiş öğrencilerinden bıkıp kaçtığım okul.

ilginç olan, 9 yıl sonra yeniden karşılaştığımızda ettiğimiz kavgaların, kendimizi bilmişliklerin ve birbirimize ettiğimiz küfürlerin birer çocukluk hastalığı olduğunu hatırlayıp birbirimize "ah lan yine yapsak" diye gülmemiz.
Kartaltepede bir okul. Kartaltepe karakoluna yakındır.
hademe ahmet abi vardı burcunun babası tam bir efsanedir bıyıklarıyla.