bugün

batı özentiliğine uymak için adam öldürtebilen birini lider olarak almam. alana da hoşgörü göstermem. zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem...

"Bu serpuşun adına şapka denir. Redingot gibi, bonjur gibi, smokin gibi, frak gibi, işte şapkamız! Keskin bir gerçek olarak söylüyorum: Korkmayınız bu gidiş zorunludur ve bu zorunluluk bizi yüksek ve önemli bir sonuca ulaştırıyor. isterseniz bildireyim ki bu kadar yüksek ve önemli bir sonuca ulaşabilmek için gerekirse bazı kurbanlar da verelim. Bunun önemli yoktur." m. kemal atatürk
hiç iyi şeyler düşünmüyorum.
neden mi?
çünkü iyi şeyler yapmış bir insanı sevmeme lüksü olan bir adamı, sevme lüksüme inanmıyorum.
atatürk'ü sevenlerden daha zekidirler.
saygı duyarım sevmeye bılır. kendıne gore sebeplerı vardır.Ancak haddını asacak sekılde konusr dıl uzatır hakaret eders dılıı koparır kıcına yapıstırırım kı bu hayattan aldıgı tek tat boktan olur.
dersim katliamından haberi vardır.*kendi yazdığı nutuk kitabını okuma gereği duymamıştır*.
Atatürk' ü sevmek belki zaruri bir eylem değildir. Ancak askeri dehasına yaptıklarına saygı duyulmalı minnetle anılmalıdır. (bkz: Bu ülke Atatürk ün eseridir)
hangi yedi duvele savastigi da ayrica merak konusu olan sayin ataturkeu sevmeyenlere tepkidir. neden birsey sevilmedimi sevenler tepki gosterir?
seviyeyi yükseltmeye gerek duymuyorum, siktirip gitmelerinden başka da bir şey düşünemiyorum şeklinde devam ettirilmesi gerekendir.