bugün

bir ülkeyi yeni baştan inşa eden -ki silah arkadaşları, vatanı için şehit, gazi olan mehmetçiklerimiz ve kocaman cesur yürekli bir halkında desteği sayesinde türkiye cumhuriyetini bizlere armağan etmiş ulu önder mustafa kemal atatürk'e helal edilen haktır.

şahsım adına, şu mübarek günde atamıza hakkım helaldir.
asıl onun bu millete hakkını helal edip etmeyeceği daha önemlidir. bizim onun üzerinde ne hakkımız var da helal ediyoruz ki ?
pek tabii olarak katıldığım eylem. ayrıca haşmet kardeşimi de gözlerinden öptüğüm söylem.
keşke hakkımız olsaydı da helal edebilseydik, sen bize helal et paşam hakkını sen ve milyonlarca şehidimiz helal etsinler.
o bizlere helal edermi acaba? sorusunu akla getirir. bizim hakkımız olsada helal etsek.
dersim de öldürttüğü insanlar da haklarını helal etmişler midir acaba ?
kanımın son damlasına kadar helaldir canım atama. Bu böyle biline.
mustafa kemal'e hakkımız yoktur. Mustafa kemali sevmeyenler ise nankördür.
bizim onun üzerinde hakkımız mı var, onun ülkeyi baştan kurmasına yardım mı ettik de var olan hakkımızı helal edelim, anlamadım.
arkadaşlar hissi kablel vuku bir hissimi söylüyorum: haklarını helal edenler gayet pişman olacaklar... ahirette.
ülkenin şu halini görse mustafa kemal atatürk... vallahi hiç bir şey demezdi herhalde. acırdı bu gençlere. acırdı bu gençlerin yaşaması uğruna dökülen kanlara. ne yapacak başka.

zibidi gençler özgürce yaşasın diye mi döküldü o kanlar? saçlarını bir acayip yapıp insani görünümden uzaklaşanlar için mi döküldü o kanlar?
benim değil.
sarık takmak istediği için asılan tanımadığım onca insan için.
kürtçe konuştu veya konuşmak istediği için dersimde üzerlerine bombalar yağdırılan insanlar için.
bir gecede yapılan harf inkılabı ile sabahında ömrünü bilime ve ilime adamış alimleri 0(sıfır) noktasına getirdiği için.
şapka kanunu çıkartıp tüm vatandaşlara şapka takmayı zorunluluk haline getirdiği için.
çok partili rejimi getirmesine rağmen kendi döneminde açılan partiyi kontrol edememesi üzerine zorla kapattırdığı için.

bu sebeplerle hakkımı helal etmiyorum. ha bunlar dışında yaptığın yığınla güzel davranış, tutum ve karar var. onlar içinde sağolsun en içten teşekkürlerimi iletiyorum. çok da samimiyim.