bugün

kim kazanır bilinmez ama bizim kaybedeceğimiz tarafta olacağımız kesin.

dünyayı kapsayan turnuvalarda hiç başarılı olamıyoruz futbol, basketbol bilmem ne de dahil. aynısı savaşlarda da oluyor ismi dünya savaşı olmayınca gayet güzel mücadele ediyoruz fakat dünya savaşı olunca tutmuyor ilginç hatalar yapıyoruz.
Coktan cıktı.. her savaş gibi kazananı olmayacak.
muhtemel 3. değilde 4. olarak değiştirmek lazım. hali hazırda 3. dünya savaşını yaşıyoruz zaten. ülkeler kendi orduları yerine taşeron örgütleri az gelişmiş ülkeleri hackerlar falan kullanıyor sadece. ortada bir savaş olmasa bütün dünyada hergün bukadar insanın ölmesi imkansız.
nükleer tehlike çok riskli olduğundan 80lerden itibaren dünya savaşı ihtimali diptedir ama insan nüfüsü çoğaldıkça nesiller hep bir şekilde mücadele edecek sonuç kalabalık ve kirlilik çok birşey beklememek lazım karakter kazanır rezalet sürüklenir.
gezegenin selameti açısından taşlar ve sopalar ile yapılması gereken savaştır. kapışmak isteyenleri böyle kocaman bir alanda karşı karşıya getireceksin bileği kuvvetli olan kazanacak.

yoksa her ülkenin elinde bulunan nükleer silahlar bir yana devletin başındaki lider denilen tiplere bakınca durum hakikatten korkutucu. bir tarafta trump bir tarafta o kuzey korenin poğaça suratlısı bir tarafta putin gibi gözünü karartabilecek birisi bir tarafta israil gibi bana taş atanı füze manyağı yaparım tarzındaki bir devlet. bu kadar deli içerisinde nükleer savaşa dönmesi kaçınılmaz..
Birinci bitti mi ki?
ben koydum arabamın bagajına meşe odununu, dördüncüyü bekliyorum.
muhtemelen dünyanın sonunu getirecek olan savaş.
dönüp dolaşıp bizde patlayacak yine. izleyin.