bugün

bıbıcığım, paraları sıfırlayamadım

zamanım yoktu saati reza aldı

konuşma lan israil dölü

3-5 kelle

kadının en büyük kariyeri anneliktir

hamile kadının sokakta gezmesi hoş değildir

bu milletin a.na koyacağız

bakara makara tövbe yarabbim ya

favori olan ise göt kılı.
1. rüşvet yolsuzluk: bu mantığa göre 17 aralıktan önce türkiyenin yüzde 90ının akpli olması lazım. çünkü 17 aralıktan önce rüşvet ve yolsuzluktan o kadar da bahsedilmiyordu. buyrun: http://www.google.com.tr/trends/explore#q=yolsuzluk
ayrıca yolsuzluk varsa, rüşvet varsa bunu söylemek değil söylememek utanç kaynağıdır. ama kime ne anlatıyorsun ki?

2. yobaz, gerici: yobaz: Dinde bağnazlığı aşırılığa vardıran, başkalarına baskı yapmaya yönelen (tdk sözlük) gerici: Toplumda çağdaş değerlere ve yeniliklere önem vermeyen, her yönüyle eskiyi özleyen veya eski düzeni yaşamaya çalışan (kimse veya görüş), ilerici karşıtı, mürteci

e değil misiniz amk? osmanlıyı yeniden kuracağını iddia eden kim? cumhuriyete reklam arası diyen kim? kim çıkardı osmanlılığı? kimler karıştı milletin yaşam tarzına? hükümet. siz daha bir kelimenin anlamını bilmiyorsanız, kendinizin ne olduğunu bilmiyorsanız biz ne yapalım?

3.ingilizlerin... bunu olsa olsa muhaliflerin 30da biri falan söylüyordur herhalde. doğru dürüst rastlamıyorum bile. her muhalifi koyu kemalist zannetmenin yan etkileri diyor ve geçiyorum.

4. koyun, hüloğğ, göt kılı: dikkat ederseniz koyun haricindeki diğer ikisi akpnin mitinginde akpli olduğunu anladığımız insanlarca dile getirilmişti. siz gezi eylemcilerine "çapulcu" demiyor musunuz? onlar da dalga mahiyetli de olsa "evet biz çapulcuyuz" demiyorlar mı? hah, aynı hesap işte.

5. altı yaşındaki kız çocuğu: bunu anlamadım bile, kusura bakılmasın.

eleştiri yapmasını "başga altarnatif mi var amuğağoyum" diyen adamlardan öğreneceksek işimiz var demektir. hükümet elbette eleştirilecek. bundan önceki istisnasız her hükümet, her iktidar eleştirildi. bunun ne ayrıcalığı var ki? eleştiriler hoş görülmeli, mümkünse onlara kulak asılmalıdır. siyasetin geleneği budur. yok eğer muhalefet, bir şekilde bastırılmaya, susturulmaya çalışılırsa bu artık bir çatışmaya, savaşa döner. tarih bunun örnekleriyle doludur. ve tarihte iktidar her zaman el değiştirmiştir, her zaman. hiç kimse iktidarın yüzüğünü sonsuza dek taşıyamaz. o yüzden savaşmaktansa uzlaşmaya çalışmak en mantıklısı. ama ortadoğulu kafalardan bunu anlamaları beklenemez tabi.

neyse, aynen devam edin yaa siz. bu düzen patladığında bizimle beraber ağlaşıyor olacaksınız zaten, tıpkı cemaatçiler gibi.