bugün

tanım: sevgili sözlüğün çok sevgili moderasyonunda vuku bulan entry silme merakını anlayamamış yazarın isyanıdır.

sanırım sevgili moderasyon zaman zaman fazla inceliyorlar entryleri. her zaman olmuyor ama bu durum. dönem dönem bir yazara sarıyorlar ya da. daha önce de benzerlerini girdiğim tam 15 entry başlık-entry uyumsuzluğu, chat forum tarzı entry, sözlük formatına aykırı entry, hatalı bakınız, entry başlığı tanımlamalı,
diğer entrylere cevap niteliğinde entry giremezsiniz gibi sebeplerle silinmiştir. bu ne kardeşim. daha önce de bu tarz entryler girdim ve hiçbiri silinmedi. şimdi değişen ne merak ediyorum doğrusu.
(bkz: uludağ sözlük gammazı en asil duygunun insanıdır)
Sözlükte yapılabilicek başka işin olmaması durumudur .
medyada yer alan aklı evvellerin sözlüklerde yazılanları çok ciddiye almalarından mütevellit moderasyon da burda göt korkusuyla ve koruma iç güdüsüyle silmektedir entryleri çeşitli kurallar silsilesi içerisinde.bazen çok gereksiz yere sildikleri de oluyo ama entry silmeyen moderaon başka ne işe yarar ki?
şuan benim entry mi silen bir moderasyon merakıdır. silme sebebine de hiçbirşey yazmamıştır bu moderatör bozuntusu.
ben de moderasyonun bu tarz olaylara hiç müdahale etmediğini düşünüyordum. Eğer müdahale etmesine rağmen sözlüğün hali buysa durum sandığımdan da vahim demektir. Benim şu ana kadar 2 girdim silindi. ikisinde de moderasyonun haklı gerekçeleri vardı.
silmeye odaklanmış moderatörün otu boku silmesidir.
Uyanmasini bekledigim merak, az bile yapiyorlar. Her geleni bu foruma aliyorsun madem sahip cik, takip et..
sözlükteki nefret söylemlerinin yoğunluğu karşısında gayet hak verdiğim bir meraktır. burası hasta ruhlu insanların gelip de sağa, sola hakaret ettiği, başka insanlara kin ve nefret kustuğu bir platform olmamalı ve her insan onuruyla sözlüğe girip çıkabilmelidir.
ota boka bakınız veren;
verdiği bakınızlar sadece geyikten ötürü oluşan;
başlık açıp tanım yapmayan, forum chat tarzı entry giren, formata uymayan yazarların entrylerini silmek konusu bir merak değil gerekliliktir.
uludağ sözlükte git gide düşen kalite, kısır başlıklar, usluplar başka türlü düzelmeyeceğinden sonuna kadar doğrudur.
merak değil format gereğidir. yeterince tecavüze uğramış formatı bir nebze olsun ayağa kaldırma çabasıdır.
bir ingiliz bir de türk atasözüyle tanımlanabilir bir marektir.
(bkz: merak kediyi öldürür)
(bkz: ya meraktan ya da yaraktan)

bu durum moderasyonun görüşlerine uymamasından kaynaklanır. açılan bir başlığa tanım yapıp ardından görüşünü eklediğinde bu görüş moderasyonun görüşleriyle uyuşmuyorsa gereksiz nedenler öne sürerek silinir bu da moderatörlerin objektif olmadıklarını gösterir.
sözlükteki bakınız mesajları göz önüne alındığında, sanki diğer tüm bakınız mesajları kurallara uyuyormuşcasına, özellikle neden bu mesajımın silindiğini merak etmeme neden olan durumdur.

başlık: akp nin oy oranının yüzde 70 olduğu gerçeği
entry: (bkz: la bi siktir git çay koy)
silinme sebebi: bakınız özelliğinin amacı dışında kullanılması. bakınız konu ile ilgili başka bir başlığa gidilmesine kolaylık sağlar, bu amaç dışında mesaj vermek, yorum yapmak amaçlı kullanılmamalıdır.
hepsi haklı silinme sebebi olduğundan doğru meraktır.
ulan tanım yazamıyorsun 3 kelimelik küfürlü alakasız bakınız veriyorsun sonra bık bık ağlıyorsun entrym silindi diye. müstehak.
Yazarların entry yazma merakı gibi durdurulamayan arzudur.
anlaşılan 4 yıldır devam eden meraktır.