bugün

gerizekalı türk telekom teknik destek elemanlarının daha "internete bağlanamıyorum" der demez sorduğu ikinci soru. ilki "adınız neydi efendim?"
muhtemelen türk telekom çalışanlarınından birinin sorusudur. onlar yardım etmekten çok kafa karıştırıyorlar, o takılı mı bu yerinde mi. kardeşim eğer bunları bilseydim emin ol seni aramazdım. o ne diye sorduğunuzda da bir sinir gelir bunlara, aman aman. *
geçenlerde tt net tarifemi değiştirmek için 444 0 375 i çevirdim. karşıma çıkan telesekreteri uzun bir süre dinleyip, tüm hatlar dolu olduğundan dolayı telesekreter bana ortalama 2 dakika bekleyeceğimi söyledi. 9 dakikaya yakın bekledim. sonra şükür müşteri temsilcisine ulaştım. x bey bana nasıl yardımcı olabileceğini sordu. o kadar beklemeden sonra gayet sakin bir şekilde 4 gb sınırlı tarifeden sınırsız tarifeye geçmek istediğimi söyledim. önce benden hizmet numarası ya da telefon numaramı söylememi rica etti. o esnada ses tonu zayıf bir şekilde bilgisayardan bilgilerinizi kontrol ediyorum tarzı bir şeyler söyledi. tabi o esnada ben salonda zigon sehpanın etrafında 122 nci turumu atıyordum. bekle babam bekle. evet bilgisayardan kontrol işlemini gerçekleştiriyorum diye yineledi. tabi ben hala bekliyordum. en başta beklediğim bir 9 dakika daha bekledim. o esnada sürekli aynı şeyi tekrarlayan temsilci arkadaş bana modeminizin ışığı yanıyor mu acaba kontrol edebilirmisiniz diye dumur sorusunu sordu. ve bende biraz agresifleşerek evet yanıyo şu anda internet aktif dedim. 2-3 dakika daha bekledikten sonra bana sizin bağlantınız gözükmüyo eminmisiniz dedi. artık sinir harbi hat safhaya ulaştı ve dayanamayıp patladım. "arkadaşım benim bağlantım var sıkıntı yok modemin ışığı da yanıyo neden bana bu soruları soruyosun yaa yeter artık" diyince x bey modem ışığını kontrol edermisiniz sorusundan sonra ikinci dumuru yaşattı ve " beyefendi o zaman bağlantınızdaki sorun ne acaba?" diye sordu. ve artık bu arkadaşa daha fazla dayanamayıp "arkadaşım ben sana diyorum tarife değiştircem sen bana diosun yok modemin ışığı yok devenin bale pabucu yok bağlantınız yok. değiştirsene tarifeyi ya illallah dedirttin ya bak bakıyorum telefona tam 21 dakikadır bu kadar basit bir şeyi halledemiyoruz inan neti kapatıcam sırf bu yüzden." diyince karşımdaki x bey ezildi büzüldü içine kaçtı pardon ben sizi yanlış anlamışım çok özür dilerim sizi hemen yardımcı olacak arkadaşa yönlendiriyorum der demez dur dedim sakin ol yavaşça telefonu yere bırak ve kıpırdama ben telefonu kapatıyorum ve tarife falan değiştirmek istemiyorum of yeter ya. inan tt net senden her zaman ve her yerde nefret ediyorum.
+ modeminizin link ışığını kontrol eder misiniz?
- ayıp ettin balım. bekle...ettim.
+ eee?
- eee si ışık var.
+ ne renk?
- ne alaka?
+ beyefendi burada soruları ben sorarım.
- iyi madem bekle...yeşil.
+ odanın lambasını kapatınca ışık odayı aydınlatıyor mu?
- şaka mı lan bu?
+ beyfendi türk telekom u aradığınızı unuttunuz heralde.
- hee.doğru lan. alışamadım hala.
genellikle şu tip diyaloglara sebebiyet veren söylemdir:

- hanımefendi modeminizin link ışığını kontrol eder misiniz?
- bi' saniyea. (tıkırt). geldiem, şimdi üç ışık vaaar, hangisi kiee lieeenk?
- efendim üzerinde link ya da dsl yazan ışıktır.
- hmm bi dakikaa. sabriiiiiiiii şu modemi getirir miseeaan. bi dakika beyefendi.
(sabri): modern hangisi ki balım?
- ay modern değil salaak, modeem modeem... siyah kutu gibi olan hah o işte...
- alo hanımefendi, modem bağlıyken şey edersek..*
- aloaa geldim şimdie. şu an hiç birisi yanmıyo ne yapayıam?
- ben sizin arıza kaydınızı alayım hanımefendi.
- ama az önce yanıyoduaaa... ne zaman gelirsiniz yapmak içiean?
- şu an arıza kaydınızı aldım hanımefendi, en yakın zaman içerisinde arkadaşlarımız arızayı tespit edecekler.
- hmm... peki bu ışık yanmasa da emesene girebiliyo muyuaaz?
- (??!?!!?) *

tabi hepimiz de böyle değiliz. ancak adamlar herkesi birinci level dan başlatıyorlar işte *. *