bugün

fakirlerin anlamadığıdır.

şaka bir yana saçmalıktır tabii ki.

kapitalizmdir.

ilk insanın derdi götüne giyecek bir şey bulmakken modern insanın derdi marka giyinmek. ister istemez buna herkes kendini kaptırıyor.

bence doğaya dönelim.
10- 20 yıllık kısır döngü.
Moda sözde sanatla ticaretin buluşmasıdır.
Bırtakım ınsanların sızı tanımadan sızın ne gıyecegınızı soylemesı ve buna uyan ınsanların onlar gıyıyor ben de gıymelıyım demesıdır.
kaşarlıktır.
ben ne istersem onu giyeceksin.
birde her kızın şu '' güzelim '' ekolüne kendilerine inandırmaları yok mu.. gülermisin ağlarmısın..

çok güzel bir kızın üstünde gördükleri kıyafetin aynısından giymeye çalışmalar falan..
hele o dapdar dokunsan yırtılacak modunda pantolonlar.. akılları sıra çekici olduklarını sanıyorlar....

aynı tür kombini milyonlarca kız giyiyor. lan bakıyorum herkes aynı pantolon aynı deri ceket birde farklıyım ben diye dolaşıyorlar..

hadi 1990 larda olsan şimdiki kıyafetinle ben farklıyım dersin. ama yıl olmuş 2014 bu neyin kafası
hatda 1980 lerdeki giyim kültürünü getirseler yeminlen hatun yoğun ilgi görür. kızlar çatır çutur kıskanır. hatda biri giydi diye 80 model giyimler üretilmeye başlar ahaha 1 kişiye bakar lan yeterki kızlar kıskansın..

durun erkeklere de laf sokalım ki cinsiyet ayrımı olmasın. siz iyi bokmusunuz amk. ben o kumaş pantolonu daracık yaptıran tikiyi gördümya hayattan soğudum birader
(bkz: kapitalizm böyle bir şey)
Değişim para kaybettirir.
Kapitalizm.
mod : AAAA
sürü psikolojisinin fitilini ateşleyen safsatalardır.
herkesin ayrı olan tarzıdır.
çikolata gibi erirgen olmaktır.
moda, insanın kendine yakışmayanı giyerek, yakıştığını düşünmesidir.
mal satmak için ortaya atılmış ütopyalar toplamıdır.
sömürünün modernize edilip süslenmiş hali.
Her yıl değişen, insanın robotlaşmaya, sıradanlaşmaya bayiıarak giysi tüketimi aynı zamanda da yeni bir akım başlatmak. Ama genelde 1. Anlamı kullanılıyor.
göz önünde olan güzel kızların yakışıklı erkeklerin tarzlarına moda denir
Moda, maalesef insanların diğer insanlara daha güzel görünmek yahut kendi egosunu tatmin etmek amacıyla elbise, aksesuar yahut eşya anlamında her daim daha fazlasını istemesi durumudur.
(bkz: pazarlama teknikleri)
Moda da tarih gibidir kendini tekrarlamaktan ibarettir.
alın size moda.
görsel
sürümden kazanılan kalitesiz bir sektör.

edit : sürümden kazanıyoruz biz.
Ayni seylerin dönem dönem tekrardan ragbet edilmesi durumu.