bugün

(bkz: bezdirme)

en uygunu olacaktır .
(bkz: yıldırma)
norveççe'de zorbalık anlamına geldiği için zorbalık. *
mobtaciz.

insanımız taciz kelimesine bayılır.
yaranamadım yavrum yaranamadım.
bildiğin tacizdir... işi yapmanı; fiziksel ya da psikolojik olarak, sen istemeden başka bir personelin ya da amirin eylemi sonucu engelleyen davranış ya da davranışlar bütünüdür.. Eğer müdürü olan bir kurumda çalışıyorsanız ve personelden biri size senin gibi kaşar görmedim biliomusun dese zaten ayvayı yedide... Başka bir personel bağırıp çağırıp sizden kıdem yaş ve tecrübesi ile baskı kurup izin gününü sizinki ile değiştirmeye sizi ikna ediyorsa ya da konuştuğunuz müşteriyi bir anda kapıp gidiyorsa farketmiyorsunuz ama mobbing en ucuz olanına maruz kalıyorsunuz demektir. müdürünüz ile paylaşmanız gerekir eğer olmuyorsa o görevli müdürün ismi ile birlikte şirket merkezine başvurabilirsiniz büyük ihtimalle yasada cezası olduğu için müdürü işten atacaklardır. Taciz sözlü olduğu müddetçe milletimiz saf ve azcıkta mal müdürlüğünden emekli olduğu için tartışıyormuyuz yoksa sözle taciz mi ediliyorum bilemediğimiz için hiç kanunu bu işlere katmayız.... nerede çalışıyorsanız çalışın en fazla bir iş kaybeder ama iş hayatınız boyunca hep ayakta kalırısınız, maruz mu kaldınız tacize arayın 155 i bir taciz vakası var gücüm yetmiyor şikayetçi ve davacıyım deyin bakın o şahıs itin götüne kaçacak yer arayacaktır.
işyeri ve kamusal alan tacizi. kısaltma olarak iikt dersin, olur biter.
Toplumsal baskı. Bu kadar.
ızdırap olma.
iş bezdiri.
iş yıldırı.
üst yıldırı.
sıkıştırma.
ızdırap olma.
tdk yıldırma olarak sözlüğe geçirdi salak salak öneri vermeyin.
muzdarip.
"çeteleme". Hem Çitilemeye benziyor hem de anlamlı.
yıldırma.
Hadi hadi.
Psikolojik linç veya taciz.