bugün

guus hoca'ya olan inancı hala devam eden tiptir. (bkz: oğuz çetin in karışmadığı milli takım)

zaten oğuz bu hocanın aklını karıştırmasa, kulağına bişeyler fısıldamasa, ohooo, almanlara 4 atardık...
guus hiddink ve oğuz çetin ikilisi milli takımın başarısızlığının en büyük sorumlularıdır, kimse eyyamcı oğuz u savunmaya kalkmasın!
sadece oguz degil birde bazıları gibi onu korumaya çalışanlarda sorumlu fenerbahçeli olman gerçeği görmeni yada söylemeni engellemesin fatih terim gitsin diye günlerce dua ettim ama işte saflık gidince ondan daha kötüleri gelmesin diye bitirmedim duayı.
dünya tarihinde ilk defa bir saçmalığı yapan mal tiptir:

kimse de çıkıp demiyor ki, aga bir takımın kötü gidişi yardımcı antrenöre mi bağlanır? dünyanın neresinde gördünüz siz bunu?

durum şu: oğuz'a ağzını açıp gık diyemeyen zavallı hiddink. acıdım lan sana, gel ben dövücem o oğuz'u!
(bkz: realist insan)
mantıklı, makul, akıl sahibi insandır.

şimdi bir düşünelim, guus hiddink isimli şahıs türk futbolunu pek bilmeyen ve milli takımımızda görev aldığı süre boyunca da bu alanda kendisini pek geliştirmeyen bir şahıstır. bunun aksini ilan edenin şahsen alnını karışlamaktan kıvanç duyarım.

gel gelelim ki, oğuz çetin kişisi türk futbolunu bilen bir teknik adam olarak hiddink'in yardımcısı rolünde hiddink'in çobanlığını ve türk milli takımının fiili yöneticisi olarak görev yapmıştır. kadro seçimleri de tamamen oğuz çetin'in iki dudağının arasından kustuğu sözler ile belirlenmiştir.

buraya kadar sanırım akli dengesi yerinde olan ve tarafsız bakabilen kimsenin bir itirazı yoktur ve olamaz da zaten.

peki şimdi bir de kadro seçimlerine bakalım;

kadroya sürekli olarak çağılan ve kendi takımlarında bile varlık gösteremeyen oyuncuları hatırlayalım. sabri, selçuk şahin, emre belözoğlu, volkan demirel, gökhan gönül gibi oyuncular ölecek olsalar bile yerleri garanti idi. bunun sorumlusu kimdi dersiniz, oğuz çetin. formda olduğu halde sırf anadolu takımlarında oynadığıiçin kadroya alınmayan futbolcuları hatırlayalım. onları yok sayan yine oğuz çetin'dir.

hadi hepsini geçtim, burak yılmaz'ın tek forvet olarak oynadığı maçta ara paslarla hücuma çıkmak yerine top şişiren takıma taktiği kim verdi?

peki ya türkiye'nin en formda kalecisi tolga zengin'e kaleci antrenmanı dışında her türlü çalışmayı yaptıran kim?

düşünmeyin efendiler hepsinin sorumlusu oğuz çetin'dir. ve ondan daha uçlu biri varsa onu bu güne kadar milli takımın başında tutan federasyon yetkilileridir.

not: galatasaraylıyım.