bugün

3 gün içinde 35 milyon liraya sahip olma şansını bulunduran zavallılardır.

(bkz: bak böyle deyince daha güzel oldu)
(bkz: genelleme yapan zavallıların başlık açması)
soyle bir olaydir ki bu, her milli piyango bileti alan kafir degildir. ama alip da gunah oldugunu kabul etmeyen herkes kafirdir.
sayıları milyonları bulur. artık onları yollarından döndürmek deveye hendek atlatmak kadar kolay değil.
evvelinde de tepesine kuşlar gerekli müdahaleyi yapmıştır. aynı zamanda talihsizdir de.
kısayoldan zengin olmaya çalışan insanlardır.
mnsktgm yobazı konulu son çalışmamda belirttiğim üzere milli piyango alan insanlar biraz şans biraz umut hevesi ile birşeylere inanma arzusundadırlar. umut fakirin ekmeği demiş benden önce birileri. hay ağzını öpeyim diyerek son noktayı koyuyorum.
kafir sıfatını bolca kullananlar kadar zavallı değillerdir. dikkatli olmak lazım o sıfat bizzat küfre götürebilme kapasitesine sahiptir.
devlete verdikleri kumar(!) parasıyla başbakanının sana cami yaptırmasını sağlayanlardır.
çeyrek alan az zavallıdır.
ya çıkarsa diyen, başbakanınızın yüzünden içinde bulunduğu zor durumdan kurtulabileceğini düşünen aslında zavallı olmayan insandır.

asıl zavallı: kul hakkı yiyen ve cebini milyonlarla... pardon ne milyonu lan? dolduran ülkeyi soyup soğana çeviren, toprakları karış karış satan, bölücü başbakanı destekleyen yobazdır.
amelelik işte başka bir şey değil. alayım mı almayayım mı ben de kararsızım. almam sanırım.

çıkacağını bilsem elbette alırım o ayrı.
başbakanımızın yaptığı zulümden daha az zulüm yaşamak isteyen zavallılarda olabilir.
kısa yoldan zengin olmaya çalışanları başvuracağı yoldur(muş). Adam uzun yoldan zengin olamıyor da sadece üç beş gün zengin olmanın hayalini kurabiliyor işte.bırak kursun. Devlet engellemiyor, din engelliyor. sanane!
benim bu.

bir tane iki tane al da yedi sekiz bilet almak nedir allasen. paraları çarçur etmek bildiğin. o yüzden de zavallılıktan başka bir şey değil. ikisine amorti çıkmış gerisine hiçbir şey yok. işimiz gücümüz yok bir de devleti zengin ediyoruz vergiler yetmez gibi.
ulan siz aldınız biletleri,akpli anadolu çomarları zengin oldu.