bugün

bir bakan sözü. Çevre ve Şehircilik Bakanı idris Güllüce, milletvekilliğinin çok paralı bir iş olmadığını, hatta ay sonunu bile zor getirdiklerini söyledi. kedi canını senin...
(bkz: milletvekili maaşı iki gün yetiyor)

Şafak paveye iki gün yetmektedir.
Haklı söylemdir.
adam haklı beyler milletvekili maaşıyla yalı taksidi ödemek güç olabilir. zavallı adam belki havyar yiyemediği övünler bile oluyordur belki. aslında bir yardım kampanyası başlatsak hiç de fena olmaz acıdım adama.
sayın bakan o vakit vekilliği bırakıp daha çok para kazanabileceğiniz bir işte çalışın. zorla mı vekil yapıyorlar sizi?

koyunlarını yemleyen bakanın açıklaması.
muhtemelen dogru onermedir. zira bir milletvekilinin gunde 30 40 misafiri agirlamasi gereken hemsehrisi vs. oluyordur. o kadar da agzi acip gozu yummamak gerek.

hede : milletvekili yakini degilim.
sistemin bozukluğundan haklılığına varılan açıklama. yok efendim her gün kaç tane vatandaşını ağırlıyormuş da vs vs. ağırlama beyim hemşehrini... niye ağırlıyorsun?hemşehrinde senin onu ağırlaman gerek düşüncesini niye yaratıyorsun? ama tabi çünkü sen vatandaşın haklarını savunup onun refahını yükseltmek zorunda değilsin ki senin görevin genel başkanının refahını yükseltmek.
gelen miaafiri kovanlari gosteren sistem elestirileri iceren durumdur. kim bilmem saat oteden gelen misafiri ne halin varsa gor diye birakir merak konusudur.
geberin o zaman dediğimdir...
neyse ki milletvekili değilim.

pis fakirler sizi...
aynı kişiler "asgari ücretle geçinilmez diye bir şey yok" da diyebilmişlerdir.
ibne göt verenler. puştlar. hay amk ya.

edit: pezevenkler, fahişeler.
milletvekili olmama sebebimdir.
maaşına yapılan zamla geçinmeye çalışan insanların olduğunu düşünmemiştir. Edep ya hu dedirtir.
doğrudur.

ey öğretmenler! bu adamlar sizden çok çalışıyor. evet.