salaklık derecesinin bu kadar yüksek olmasına rağmen, nefes almayı unutmamasına şaşırdığım insandır. atalarının yaptıklarıyla ve kazara doğduğu toprak parçasıyla övünen acizdir.
geleceği göremeyen insandır. hala daha milletiyle gurur duyan insan varsa yine yazıyorum o günler çoktan geçti la! dünya toplumları post modern bir yapıya geçti artık sen istediğin kadar 'yaşasın ....' de bir hiçsin, geleceği göremiyorsan. sen hitlerin üstün hitap gücü sayesinde tüm almanya'yı peşinden koşturduğunu sanırsın bir de! *
çoğu insanın inanacağı bir tanrı olacak ama dinin gereklerini çok az insan yerine getirecek, din sadece duygusal anlarımızda yalvaracağımız bir tanrıdan ibaret kalacak ve milliyetçilik tümüyle ayıplanacak yerini dünya milliyetçiliği alacak. doğaya tanrıya tapar gibi tapacak ve onu bir çocuk misali eğleyeceğiz. fakirlik azalacak yerini zengin bir orta sınıf(!) alacak. insan düşünceleriyle yön verecek hayatına ve inan böyle çok daha iyi olacak.
eski kafalıdır. yeni dünyada kendisine yer yoktur.
bir zamanlar atatürk'tü. o zaman ki millet gurur duyulacak milletti.
gerizekalıdır. Sabahtan akşama kadar bilgisayar başında otur, göt büyüt, sonra "benim atalarım gemileri karadan yöröttöö" diye övün. yok yeaa...

Sor bakalım kendine, ben ne kattım bu millete? Geçmişiyle övünenler her zaman aciz insanlardır. Tayyipçilere lafım yok tabi, onların dönya lödöri var.

Hem, tarihteki savaşlarla övünmek nedir ulan hıyar?! Tarihte en barbar millet bizik!! Kafaya gel...
k*rttür. şaka lan şaka değildir tabi. olsa olsa almandır. adamların ihracatı ithalatından fazla bu bile yeter mk.
benim milletim açıkçası umrumda değil. ayrıca hiçte öyle tarih anlatıldığı gibi değildir. yani biz en iyiyiz, çok süperiz lan. olayı tamamen palavradır.
"geçmişini bilmeyenler geleceğe yön veremez"özlü sözünden bi'haber, etnik döküntülerin zırvasıdır. iyisiyle, kötüsüyle milletim varolsun.