bugün

akp propaganda dairesi'nin son yumurtlaması. recep tayyip erdoğan dünkü iftar yemeğinde aynen bunu söyledi.

şimdi birileri çıkıp bikbik etmeden belirtelim: göbeğini kaşıyan adam millet değil akp'nin mebusları. kendinizi o kadar "millet"ten sayıyorsunuz madem siz de millet gibi işsizlik-asgarî ücretle haftada 70 saât çalışmak arasında seçim yapın.
geçti oraları türkiye. tekrar tekrar konuşmak sıkıyor artık.
millet kavramını yıkmış siyasetin komik söylemi hatta mağduriyet edebiyatı.

toplasan 3 5 kişinin söylemi kime malediliyordur merak konusudur.
ama dediler.

onu diyen bunu da dedi.
seçimlerin açıklandığı ve akpartinin açık ara kazandığı belli olunca onur öymen
"bu sonucu mantıkla izah etmek mümkün değil." adamda mantık olması lazım önce mantıkla izah etmek için.

sen her zaman fazla görünürsün çünkü kalabalık olmayan bir grup dahi olsan toplanır birlikte bağırırsın. sesin fazla çıkar. kalabalık görünürsün. her yerdeki mitinge de bu kemik taraftar kadronu götürürsün. ha götürmezsen van da 200 kişiye konuşursun. bir yandan candaş medya senin borazanlığını yapar. ülke felakete sürüklenir gibi gösterilir. kimin ekmeğine yağ sürülür. akıl var mantık var. (ha önce mantık olması gerekir demiştim değil mi?) hangi parti iktidarda iken ülkeyi bile bile felakete sürükler ve oyunu arttırır? seçmeni bunu görse oyunu çekmez mi bir sonraki seçimde? ama işte halk ülkeyi felakete sürükleyen gerçek kişileri gördüğü için akparti oylarını arttırıyor. ergenekonun avukatlarına ne oldu? hani nerede? niye savunmaz oldu kimse ergenekonu ve ergenekoncuları? bdpye yüklenirsin bölgesel politika yapıyorsun diye (ki doğrudur) senin ondan ne farkın var? sadece belli bir kesime yönelik politikaların var. toplumsal hiç bir projen yok. bugün iktidar olsan olanı yıkmaktan başka bir şey yapmazsın. ne terörü bitirmek gibi bir projen var ne de öyle bir derdin. ne işsizliği ekonominin iyi giden havasını sürdürmek gibi bir derdin var ne de geçim derdini düşünürsün. 3 saatlik sinema filmine gidip son derece yoğun sanat içerikli filmdeki 15 saniyelik sevişme sahnesinde 31 çekip çıkandan farkın yok. gözün sadece onu görüyor. derdin ülke değil. politikan sadece dini ve din ile ilgili her şeyi yasaklamak üzerine. üzülüyorum ki buna da atatürk ü alet ediyorsun. başörtüsü ile ilgili kanuni düzenlemede hayır oyu kullanıp dosyayı anayasa mahkemesine kendi ellerinle götürüp bir de utanmadan çözemediler diyorsun. bir de utanmadan biz çözeceğiz diyorsunuz. fıstık benim olacak bineceğim üzerine vuracağım kırbacı diyen özürlü çocuktan farkın yok. fıstığın kaderini düşündüğün yok. fıstığa ödeteceğin bedelden haberin yok. yazık bu ülke çok çekti sizden. ya daha insani politikalar ile politika yapın ya da bir zahmet terk edin ülkeyi de bırakın gelişelim. bırakın ilerleyelim.
göbeğini kaşımayıp göbeğini kaşıyana sataşana karşı söylenen ifade.

göbek ne zaman kaşınmaz... göbek yoksa, mide yoksa, kalp yoksa, ruh yoksa.
(bkz: bana pezevenk dedi)