bugün

amerikali sanatci; sarkici, sair, film yonetmeni. anlatilmasi zor insan.

annesi fransiz-alman-irlandali bir kadin ( nasil oluyorsa ben de bilmiyorum ), babasi da afrikali-amerikali. dogumu ailesi tarafindan pek hos karsilanmiyor ve yine amerika'da yasiyan finlandiyali bir aileye evlatlik olarak veriliyor. zamaninda raple ilgilenmesine ragmen su siralar michael franti & spearhead diye bir rebel rock grubun kurucusu ve bas solistti. canli kanli muzik seven herkesin sevebilecegi, reggae, funk, jazz, folk ve rock yapiyorlar. tabi butun sarkilarinda rak kokusunu biraz aliyorsunuz ve cok guzel oluyor.

kendisi bir orta dogu baris gonullusu oldugu gibi, sanatcinin filmi i know i'm not alone'da orta dogudaki gercekleri ve durumlari anlamaya yonelik deneysel bir belgesel tadinda. frant'i filmle ilgili;

this film came out of my frustration with watching the nightly news and hearing generals, politicians, and pundits explaining the political and economic cost of the war in the middle east, without ever mentioning the human cost. i wanted to hear about the war by the people affected by it most: doctors, nurses, poets, artists, soldiers, and my personal favorite, musicians.

turkcelestirilmisi;

bu filmin yapilisina; sagda solda generallerin, politikacilarin, uzmanlarin* insan kaybindan hic bahsetmeden, orta dogudaki politik ve ekonomik kayiplardan konusup durmasindan duydugum uzuntuyle karar verdim. savasi, savastan en cok etkilenen insanlarla; ozellike doktorlar, hemsireler, sairler, ressamlar, askerler ve en cok merak ettigim muzisyenlerden duymak istedim.

diyor.

kendisi bir vejetaryen, hayvan eti yemiyor, ve hayvandan yapilmis hicbir maddeyi kullanmiyor. ayrica, ki bence en ilginci, asla ve asla ayakkabi giymiyor.