bugün

doğru söze ne hacet? mhp türk-islam sentezcisi nato milliyetçisi bir partidir. mhp'nin milliyetçiliği abd ve akp izin verdiği ölçüdedir. mhp'nin nihai amacı milliyetçi kesimi pasifize edip sessizleştirerek, akp'nin önünü açmaktır.
yani şimdi mhp chp denen kürtçü partinin peşine takılsa türk partisi mi oluyor yani .hatta şunu soruyorum chp türk partisi mi ki siz mhp 'yi eleştiriyorsunuz.
mhp'de milliyetçiliğin m si yoktur. zaten kurulduğunda ilk yaptıkları iş Nakşibendi şeyhinin elini öpmeye gitmektir. yani demem o ki milliyetçi hareket partisi derken arabımı, kürdümü, arnavutumu kastetmişler bilmem fakat türk milliyetçisi olmadıkları açıktır.
mhp geçmişten beri böyleydi. geçmişten kastim, başbuğ türkeşten sonra. 99-00 dönemlerinde parti ağır araplaşma sürecine girdi. ülkü ocaklarında ki bilgisiz cahil gençler bunu getirdi. ben bir milliyetçi görüşlüyüm fakat gerçekler bundan ibaret. arada bir türklük tribine giriyorlar arada bir araplaşıyorlar. ama kötünün iyisi, görüşlerimiz aynı o yüzden oylar mhpye.
şu türk-islam sentezi hikayesi saçmalığın önde gidenidir. adam sünni müslüman, arap geleneklerini benimsemiş, araplara sempati duyuyor, konuştuğu dil dışında türklükle alakası yok ama sorsan en hakiki türk amk. ulan bu senteze en yakın grup aleviler ama onlara da yapmadıkları kalmadı bu sentezcilerin. kardeş sen türk falan değilsin. sen türk olmaya çalışan bir arapsın. üzgünüm. o çok sevdikleri nihal atsız bile bu sentezcilerin suratına türkürürdü.