bugün

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Zeynep Güzel'dir. helal olsundur ona. Ethem'i vuran polisin dava görülmeden meşru müdafaa gerekçesiyle serbest bırakılmasının ardından dekanlığa başvurup demek ki bana yanlış öğretmişsiniz lütfen doğrusunu öğretin diyerek orantısız faşizme karşı orantısız zeka uygulamış ve gençliğin bu işin peşini asla bırakmayacağını, her türlü hukuksuzluğun karşısında olacağını cümle aleme göstermiştir. tabi uyguladığı bu orantısız zeka anlaşılamayacak, idrak edilemeyecektir bazıları tarafından. kapasite meselesi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23606198.asp

--spoiler--
“Bildiğiniz üzere ceza hukuku genel hükümlerde yer alan meşru savunma geçen yılki ceza hukuku dersinde tarafıma verilmiş olup bu dersi BA ortalama ile geçmiş bulunmaktayım. Fakültemde bana öğretilen meşru savunma; ‘kişinin gerek kendisine veya gerek başkasına ait bir hakka yönelmiş, gerçekleşen veya tekrarı muhakkak olan haksız bir saldırıyı o ana hal ve koşullara göre saldırı ile orantılı biçimde defetmek zorunluluğu ile işlenen fiillerden dolayı ceza verilmez’ şeklindedir. Oysa daha çok yeni yaşadığımız gezi olayları sırasında Ethem Sarısülük’ü öldüren polis memurunun sorgulanmasında meşru savunmada bulunduğundan söz edilerek tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır. Daha yargılama yapılmadan polisin öldürme eyleminin meşru savunma sınırları içerisinde kaldığının tesit edilerek serbest bırakılmasının ceza hukuku ilkelerine uygun olmadığını düşünüyorum. Şimdi hakim kararıyla, bana öğretilen meşru savunma koşullarının yanlış olduğunu anlamış bulunmaktayım. Yukarda açıklandığı üzere değerli hocalarımdan tarafıma yanlış öğretilen meşru savunmanın uygulamada olduğu gibi yeniden öğrenmem için ceza hukuku dersinin ve prensiplerinin yeniden öğretilmesini saygılarımla dilerim.”
--spoiler--
öğrenilen bilgiye tepki gösterebilen öğrencidir.

bize böyle öğrenciler lazım. *
güncel Önemli Başlıklar