bugün

ne biçim başlık lan bu. ha ben açmışım neyse.

sosyal statüye, zeka seviyesine, yaşa ve müzik bilgisine göre değişen kriterlerdir.

son zamanların modaları bellidir. ya metallica çok bozulmuştur, ya mükemmel albüm yapmıştır. bunların dışına çıkmak geri kafalılık sayılır. trend böyle...

metal müzik, standartları reddeden asilerin müziğiyse bu yorumların hepsi kafadan çöptür. misal; st.anger albümünün davul ataklarını beğenmedi herif. vay efendim sen misin beğenmeyen? milyonlarca lars ulrich hemen topa tutar seni. yeni albümü mü beğendim? o zaman hepten sıçtın... çünkü gedikli metallica'cılar son albüme bayılır. özüne döndü adamlar. ulan adamlar özündeyken sen doğmamıştın. neyse o başka konu.

eski albümleri dinlemesen bile beğeneceksin abicim. yoksa ortamlarda sıçtın, hele dijital ortamlarda hiç şansın yok. e asker mantığıyla orta yolcu olayım, load'ı reload 'ı beğeneyim desen, alır başına bir sürü iş. nerede o kill'em all'lar hesabı. eski kill'em all'lar death magnetic oldu desen. yine sıçtın. metalci espri yapar mı lan? yaptırtmazlar...

bütün albümlere bok atsan, kafadan özentisin. çok üzülüyorum bu çocuklara ya.
parçanın and justice for all albümünden veya daha önceki albümlarinden olması beğenmek için yeterli bir kriterdir.
(bkz: metal)
(bkz: thrash metal)

bi de şu var;
(bkz: metallicanın anlamı)
(bkz: umut sarıkaya)