bugün

bugün oynanan almanya-ispanya maçında trt spikerinin mesut özil hakkında " o bizim oyuncumuz " demesi sonrası mesut özil'i izlerken utanma durumudur.

nasıl utanılmasınki, bu ve bunun gibi binlerce yetenekli genci ister futbolcu olsun ister sanatçı elimizden kaçırdık, istemeyerekde olsa almanyaya gitmelerini sagladık. alamancı oldular. şimdi dönüp böyle bir yıldızın kendi milli takımımızda oynamasını arzu ediyoruz utanmadan. böyle bir yetenek nasıl koskoca vatan topragında barındırılamaz, yetmedi mi bilmem kaç hektar toprak bu zavallılarada gittiler o pis memlekette kimi futbolcu kimi sanatçı kimi iş adamı oldu.

ben utanıyorum mesut'u izlerken. türk oldugundan gurur duyuyorum o ayrı, ama bir yandandan utanıyorum onun gibi bir degere nasıl sahip çıkamadık diye. nice degerler var gerçi daha bizim bilmedigimiz.
saçma sapan bir duygudur.

mesut, almanya'da doğdu, almanya'da büyüdü, oranın kültürünü benimsedi, orada geliştirdi kendini ve oranın ekmeğini yiyor. mesut eğer türkiye'yi seçseydi, ben o zaman türklüğünden şüphe duyardım. çünkü türk dediğin nankörlük etmez. almanya'ya borcu var mesut'un. almanya için oynayacak tabi, başka kimin için oynayacaktı. türkiye ne verdi ona ki, ne istiyor? türkiye zaten bir şey veremezdi ona. çünkü daha elindeki değerleri korumasını bilmiyor. zaten korumasını bilseydi eğer, mesut ve onun gibileri almanya'da yaşamazdı.