bugün

yazıklar olsun onlara be. yüz karası doktorlardır onlar. babası öldü diye bir tiyatrocu sahneye çıkmamazlık edebilir mi? edemez tabi ki. sikerim onun sanata verdiği değeri. ama binlerce doktordan biri, bir orospu çocuğu tarafından öldürülüyor ve o binlerce doktor iş bırakıyor. yemin ediyorum sağlık bakanı olsam hepsini şutlarım. akılları başlarına gelir.

şu ana kadar birçok hasta doktorların hatalarıyla öldü. hiç yürüyüş yaptılar mı? ya da o duyarlı doktorlar 'madem sizi öldürdük, tamam yarın tüm hastalara tedavi bedava' dediler mi bu ölümlerin ardından? bir akıllı sizdiniz amına koyim zaten. on sene okudunuz ya, domalalım bir de sikin isterseniz. inekler n'olcak.
meslektaşları öldü diye değil, ''öldürüldü'' diye iş bırakan doktorlardır.

doktor, can alıp can veren bir meslek değildir. hatta ne yazık ki 85 yaşındaki ileri derecede kanser hastasını kurtaracak kadar yeterli bir dal da değildir.

doktoru azrail ya da kurtarıcı melek olarak gören salak halk akıllanana kadar çalışmasınlar amk.

ha ben zaten sevmem hastane. mide yanması var bende, muayene için ağızdan mideye boru sokuyorlarmış. yoo dostum yoo, önce cesedimi çiğnemeleri gerek.
mesleğine ve meslektaşlarına sahip çıkan bilinçli doktorlardır. hergün bir öğretmen öğrencisi tarafından bıçaklanmasına rağmen ne medyada duyuluyor ne de meslektaşları sahip çıkıyor. van depreminde 72 öğretmen öldü ve bu öldürülen doktor kadar ses getirmedi. insanın öncelikle yaptığı işe kendisinin saygı duyması gerekir iş bırakan doktorlarda bunun gereğini yapıyorlar. doktor hatasıyla ölen bir iki hastayı görüp doktorlar sayesinde yaşayan binlerce insanı görmeyen tipler bu kıyaslamayı yapmaya devam edebilirler tabi.
bizzat şahit olduğum durumdur. konuşmalar, saygı duruşları yapıldı hastanede.

ancak sen bir şeylere karşı gücünü göstermek istiyorsan dimdik durmalısın.

git odanda dur, giy beyaz önlüğünü, at steteskopu boynuna, otur dimdik masanda, aç kapıyı ardına kadar... gelen hasta görsün ve desin ki; acaba neden?

gerekirse derdini anlat hastaya, meraklıdır onlar, dinler seni.

ama bu durumun üzüntüsünü bahçede çay sigara içerek yapamazsın. eğer gerçekten derinden hissediyorsan böyle yapamazsın arkadaşım...

ama tabi sizler doktorsunuz, bizden bilmem kaç kat bilgi birikiminiz var(!)

yok arkadaşım, kalsın bilgi, bana insaniyet lazım... *, *, *.
yeminlerini tutamamış doktorlardır.
silah arkadaşları şehit olan askerler için, görevini bırakmayan askerler aklıma geliyor.
yanlış yoldaki doktorlardır. tıpkı polis ve asker gibi doktorların da böyle kafalarına göre eylem yapıp iş bırakmalarının önüne geçmek lazımdır, şaka mı lan bu, sen protesto edeceksin diye birileri inim inim inleyecekse yemişim o protestonu. hipokrat yeminin nerde kaldı, sen orada şovunu yaparken bi hastaya bişey olsa bunun bedelini kim ödeyecek, sen temizlik işçisi değilsin, masa başı memuru da değilsin, her durumda görevinin başında olmak zorundasın. bırakın acil durumu, ben grip olsam hastaneye gitsem, doktoru bulamasam, doktor da eylemde olsa, benim o an çektiğim sıkıntının bedeli olabliir mi.
sonuna kadar desteklediğim doktorlardır. böyle bir durum karşısında sessiz kalsalar ayıp ederlerdi asıl.

ayrıca hastalar içeride can çekişiyor doktorlar bahçede grevde gibi bir durum söz konusu değildir.

acilinden tut muayenelerine kadar doktorlar mesaide olduğu süre zarfında bir kısım doktor grevdedir.
belkide sırayla değişerek amaçlarını yerine getirmeye çalışırlar. yoksa kasten adam öldürmeye kadar gider bu grevler zira acillerin durumlarını bilmeyen yoktur.
Haklarını böyle savunmayı seçmiş doktorlardır fakat daha anlamlı daha etkili daha akılcı yollarda bulabilirlerdi.
Her meslektaşı ölen iş bırakırsa neler olur düşünen varmı? Hem sen görevini bıraktın die ölen olursa kim verecek onu hesabını. Tepkini gösterme diyen yok sana, göster tabiki ama bu şekilde değil.
aldıkları para yüzünden bu ülke tarafından şımartılmış meslek grubudur. Siz bugün bir polisi , öğretmeni , hemşireyi vs. böyle bir iş bırakma protestosunda göremezsiniz. Fakat 20 25 milyar maaş alan bir doktoru görmeniz yabancı gelmesin. Yapılan saldırı karşısındaki mağduriyetlerini kabul ediyorum fakat bu denli bir protesto çözüm değildir. Masum insanların hayatları , hastalıkları vs. bununla bir ilgisi yoktur.
meslektaşları 'öldürüldürüldü' diye tepki gösteren doktorlardır. Eğer ki tepki göstereyim derken acildekileri ihmal edenler olmuşsa günahları boynuna. Ama bir olaya dikkat çekmek için tepkini ortaya koymalısın.
30 lira fazla yevmiye alıcam diye tersanede ölümle burun buruna gelen işçiler yürümeye kalkınca afedersiniz kimsenin s.kinde olmuyo. Meslek grubuna göre yürünecek şikayetler dile getirilecekse bu ülke de doktorlara kalmadan eylem yapması gereken yüzlerce sektör var. Üstelik hiçte inandırıcı değil. Bana okumuş tıbbı sanki, doktor çalışıyo ben mi yiyorum parasını siktirsin gitsin ölmekten korkuyorsa yapmasın. Her hafta doktor öldürüyorlar sanki.. ayaklanıp tatil yapmaya yer arıyorlar. Daha düne kadar ssk hastahanelerinde hemşireler bile emir kipleriyle insanları tersleyip yaşlıları azarlıyorlardı. Şimdi efendilerin kendini bilmez bi yavşağın yüzünden gücüne gitmiş bu durum. Hadi ordan sizde ya.