bugün

kesinlikle olmayan muhalifliktir. götünüzden element uydurmayın gelişimini tamamlayamamış primat yaşam formları.
her ne kadar muhalif olsa da yine de istiklal marşımızın şairidir. kendisine saygımız sonsuzdur.

--spoiler--

hakkıdır hakk`a tapan milletimin hürriyet
hakkıdır hakk`a tapan milletimin istiklal!

--spoiler--
atatürk' ün demokrasi sevdası yalan olduğu için kendisi mısır' a gitmek zorunda kalmıstır . hastalık falan sonradan uydurma . hata illa atatürk' ün karsısında olacak değil .
--spoiler--
“Mısır’da 11 yıl kaldım. Ama 11 saat daha kalsaydım, çıldırırdım. insanlık da Türkiye’de, hürriyet de Türkiye’de. Eğer varsa, Allah benim ömrümden alıp, Mustafa Kemal’e versin.”

mehmet akif ersoy
--spoiler--
yanlış önermedir. şu sözler Mehmet akif Ersoy'a aittir;

"cumhuriyet olmasaydı, ben istiklal marşını ne için yazacaktım? hürriyet, özgürlük, milliyetçilik, devrimcilik, müslümanlık...hepsi türkiye'de...
bunu bize sağlayana müteşekkirim. allah benim ömrümden alıp mustafa kemal'e versin..."
Atatürk'e muhalif olması bugün atatürke hakaret edenlerle aynı kafada olduğunu göstermez.fikir ayrılıkları olabilir.ismet inönü ile atatürk arasında olduğu gibi.mehmet akif bilinçli bir türk ,türkçü bir şairdir. (Arnavut değil Türk'dür.)
çok ilginçmiş gibi başlık açmak gereksizdir. bir sürü adam vardır böyle. kazım, ali fuat, rauf, adnan ... uzar gider. ama hepsi bu ülkenin kurucu babaları olarak anılır, çok büyük emekleri vardır; aslolan da budur.
güncel Önemli Başlıklar