bugün

Anne veya genç işidir. Babaların bir ağırlığı vardır, (benimki hariç, benim babam facebook kullanıcısı, ben babamı basshunter dinlerken yakaladım bilinen üzere babam bana ":(" şeklinde sms, günlük dilde mesaj attı) babalar saçmalamaz (ve ben ba yazmaya doyamıyorum dolayısıyla her babalar yazacağımda ortaya bababar çıkıyor). Zaten boney m de bu günleri düşünerek "daddy cool" demiştir

gereksiz konudışıların ardından ana fikre geri dönersek durum markete gidip ekmek alıp çıkmak, markete gidip ucuzluga girmiş market markası ayçicek yağı alıp çıkmak, annelerin sevgilisi sinangil una teşekkürü borç bilmektir. (sakız alıp çıkmayı yazmıyorum;
1 : sakız alıp çıkmak bir efsanedir.
2 : kimse marketten parayla tekli sakız almamıştır. sakız para üstü yerine onlara verilmiştir.)

küçük işletmeler yani bakkallar dururken neden bir insan tek bir ürün almak için marketi seçer? bir insan marketin önünde durup karşısındaki devasa yapıyı gördüğünde hiç mi ürkmez? omuzlarını dikleştirip, boynunu kıtırdatıp içeri nasıl girer? (biliyorum ki imkanı olsa y.e. iki kule filminde aragornun miğferdibi kapısının açtığı gibi açacaktır kapıyı ama sıkar)
belki bu sorular sanayi devriminin toplumun psikodinamiğine olan etkisi adlı bir başlıkta cevaplanabilir.

market yahu bu, içeri girdiğinden en aşağı 20 ytllik alışveriş yapmalısın, işin raconu budur.
değil midir?

geçen gün gidip bir tane cappy ananas portakal aldım gerçi. utandım, sıkıldım ama pişman değilim (herkesin gene olsa gene yaparım dememi beklemesi...) yerine üzgünüm çünkü öğrendim ki uğruna hep aynı marketten alışveriş yaptığım kız 2 ay önce işten ayrılmış. onca zamandır mal gibi uzaklara yürüyormuşum..

not : konudan çok saptığım için yer yer ne yazacağımı unuttum.
bilgi : tansaştaki pyrex kampanyası ürünleri bugün gelmiş, tükenmeden alın. biz aldık, şimdi çok mutluyuz. annem yihuu dedi.
çok sık yaparım, kredi kartıyla sigara alırım marketten 0 komisyona oh ne ala.. kazıkcı bakkalda avcunu yalar, kornetin bedavası bitmişmiş ulan dün akşam vardı sabaha mı bitti bedavası daha sikimi kornet alırım ben senden. bedavasız kornet alacağıma gider meybuz alırım lan.