bugün

sözlüğümüzün yeni popisi ve gündemdeki yazarı olan marjinal tosbaga nickli yazarın tecavüz suçunu meşru görmesi durumudur.

evet efendim kendisi son günlerde çok ön planda olan ve sözlük için gerçekten uğraşan bir insan, doğruyu söylemek gerekirse de sözlük ahalisi de kendisini el üstünde tutuyor, yeri gelince seviyor yeri gelince koruyor.

ancak gel gelelim bu üslubu güzel kardeşimizin düşüncelerine..

düşünceleri maalesef ki üslubu kadar güzel değil.

geçmiş günlerde girilen bir entrysini okuduğumda karşıma gerçekten şahsımın kanını donduran bir entry çıktı ve bu entry'den rahatsız olduğumu belirmek için kendisine düzgün dille yazılmış bir uyarı mesajı gönderdim.

mesajın içeriği ise, entry'sini düzeltmesi gerektiğiydi.

ancak kendisi bana kaba bir dille cevap vererek, entry'sinin ve dolayısıyla düşüncesinin arkasında durduğunu gösterdi.

yukarıda bahsedilen entry buradadır; (#26500409)

şahsının entry'i silmesi durumuna karşı burada da print screen alınmış hali bulunmaktadır; görsel

görsel

iş bu entry sosyal bir müdahale amaçlı yazılmıştır, asla bir linç kampanyası değildir.

cevap editi: baskıcı toplumda çoğu şeyin olması olasıdır demiş kendisi ancak bahsedilen baskıcı toplum ile bir kadının sebep ne olursa olsun, hangi kafa anlatılmaya çalışılırsa çalışılsın tecavüze uğramasını haklı görmek yanlıştır, kadını hakir görmektir.

edit: ben şahsına sadece bir uyarıda bulundum, entry'i silmesini değil bahsedilen cümlenin düzeltimesi gerektiğini söyledim.
tipik türk erkeği olmasından olabilir. Potansiyel sonuçta her türk erkeği.
Entry'i neden sileyim?

Benim orada bahsettiğim tamamen toplumun kafa yapısını göstermek.

bu baskıcı toplumda çoğu şeyin olması "olasıdır"

eğer benimle aynı fikirde olmasaydınız; o entry'e artı oy vermezdiniz.

edit: artını veriyorum; emek vermişsin o kadar.

amacın da tutan bir entry'i eksiletmekmiş demek. Eheh.
(bkz: wowowow haram)
tosbiğimizin düsüncelerine saygı duymalıyız. o entryde toplumun genel çercevesinden bahsetmiş. Sonuç olarak tozbiğimizi yedirmeyiz.
Görse ne yazar görmese ne yazar yeter ki yapmasın. (bkz: marji sakın tecavüz etme millete)
meşru görmesidir.

başka bi konuya dem vururken söylemiş, aslında öyle niyeti olmadığı anlaşılıyor, demiş olsa dahi yanlış bişey yapmıştır ki evet ama kimse gelip başlık açamaz buraya, eksi verip geçersin. kimse kimseye kuralları bozmayan entryi zorla sildiremez, modlar put değil sonuçta.
tövöcözö kömsö hök ötmözzz !! diyenlere ragmen ben dünyada kadın olsun erkek olsun hak edenine dayağın atılması, tecavüz edilmesi, işkence edilmesinden yanayım. haa bir insan bunu nasıl hak eder ? diyecek olursanız bir hayvan bir kadına tecavüz ederse aynı şeyi yaşamalıdır ve dayağa, işkenceye maruz kalmalıdır. bir kadın erkekleri tahrik etmek amaçlı giyinirse ve gerçekten karşı tarafı tahrik ediyorsa tecavüz yüzünden tecavüzcü elbet cezalandırılır lakin kadında cezalandırılır. bu böyle olmalıdır. tecavüzcüyü 2-3 sene içerde besleyip dışarı salıp yeni fantaziler yaşamasına, hayatlar karartmasına izin veren bir saçma devlette yaşıyoruz.

makyavel prens adlı kitabında "prens sevilmeli mi korkulmalı mı?"

insanlar en çok sevdiklerini sikmekten hoşlanır size en büyük kazığı yakınlarınız atar. arada sevgi vardır. ama korku yoktur. korku olsa yapamazlardı. kimse ağzıma sıçacak ama yinede kazık atayım demez. göt korkusu nedir ? sorusunun cevabını c.başkanı konvoyuna bakarak öğrenebilirsiniz. yani prensten korkulmalıdır. prens deyince öyle dar düşünmeyin canısılar. hayatınızın prensi, imparatoru, padişahı, sultanı sizsiniz. yani sizden korkulmasına yada sevilmenize siz karar verirsiniz aslında. yaptıklarınızla.

seçim sizindir.
sevdiğim iki yazarın karşı karşıya geldiği iğrenç bir konu.

Hangisinden taraf olayım bilemedim.

Neyse ikisinin de amına koyayım.