bugün

yeni farkettigim bir mantiksizliktir *

acilmami$ bir ba$lik ke$federsiniz, aklinizda da nefis bir tanim, acaip guzel bir ornek vardir. diger yazarlarin da dolduracagi $ekilde bir bo$luk birakarak ho$ bir entry girersiniz.. ardindan ya bir entry gelir, ya da iki.. ho$unuza giden ba$lik oylece sozlugun derinliklerine gomulur.

bu mantiksizdir evet, her zaman onemli olanin iyi veya kotu olduguna bakmadan dikkat cekmek oldugunu du$unen bir takim yazarlar *ya da insanlar*, herhangi bir konuda ufak bir tespit yapip bunu dallandirip budaklandirarak mantikli ba$lik acmanin mantiksizligini ortaya koymaktadirlar..

ben $imdi siradan bir yazarak ba$lik acarken iki defa du$unuyorum.. ornegin tematik ruya gormek konusunda bir yorum yapmak istedigimde bunu degi$tirip "sarkastik ruya gormenin obsesifligi" haline getirirsem daha bir tepki alacagimi ve dikkat cekecegimi du$unmekteyim. ne de olsa bu sozlugu her duzeyde insan okuyor, illa ki belli bir kesime hitap etmem gerekmiyor. sallapati davranirim dikkat cekerim kendimi tatmin edip monitore gulerim o da bana bon bon bakar. aslinda benim monitore bon bon bakmam gerekiyor ama, neyse artik bunu da monitore bon bon bakmanin siyonistligi ba$liginda inceleriz. *