bugün

Benim mantık ve rasyonellikten uzak oldugumu iddia edenlerin içinde olduğu gruptur. mantık ve rasyonellik demek akla uygun, akıllıca davranmak demektir. Ha diyeceksiniz ki bu başlık biraz abes değil mi? Onu da bana değil yazana sorun derim. Neyse konumuza dönelim. şimdi efendim birileri evrim teorisinden söz etmiş ki evrim bu zamana kadar kanıtlanamıştır. Adı üstünde teori! Yani yasalaşamamış... Aynı havayı soluyup, aynı okullara giden, devlet önünde, her türlü kurum önünde eşit olduğu kişilere maymunla andon arasında bir canlıymış gibi davranmak, onları öyle olmadıkları halde öyleymiş gibi göstermek!? MMMM burnuma nefis mantık kokuları geliyor. Olley annem mantık yapmış bizeee...

Bacaklarının arasında sallanan bir şeyinin olmamasını lehine kullanmayı her daim becermiş bir xx kromozomlu canlının peşinden kuyruk sallayıp, Türkçe'nin geniş ve sonsuz kelime hazinesi arasında kendince ayar verici(!) kelimeleri cımbızla seçerek başkalarını küçümsemek... Peh... Ne güzel ezdin beni yahu... çok zekisin! Evrimin en üst basamağındasın! Bende olmayan mantığınla eminim ki bu güne kadar çok doğru kararlar vermişsindir...

Kelimeleri etkili bir biçimde kullanmak güç verir insana. Bunu zamanında sözlükte gördük ama kendi hırsları, bitmek bilmeyen çocuksu tavırlarıyla akıbetleri ne oldu gördük... O kişiler de mantık mantık derlerdi... Ben evrimimi tamamlayamadığım için duygusalım... Ama bu evrimini tamamlamış arkadaşların akıl ve rasyonellikten anlamadıklarını gösteren en belirgin özellik doğadaki bütün vahşi canlıların bir mantık ve bir rasyonellik doğrultusunda yaşadıklarıdır. Sadece bizim gibi pardon sizin gibi plan yapamazlar. Kendileri için en iyi olanı ve en yararlı olanı seçerler.

Diyeceğim şu ki evrim merdivenindeki alt basamaktaki arkadaşlarına bakıp, onları mantıksızlık ve rasyonellikten uzak olarak tanımlamak tek hücreli yaşam formlarına benzetir adamı...
(bkz: Deli)
her siki mantıkla ilişkilendirmekten bıkan insandır. belki de benimdir.
(bkz: kara murat benim)
güncel Önemli Başlıklar