bugün

ağız çene yüz bölgesi ve çevre dokularının estetik, plastik, rekonstrüktif, kozmetik ve ortopedik cerrahisi ile ilgilenen dişhekimliği eğitimi üzerine 6 yıl oral ve maksillofasiyal cerrahi üzerine eğitim almış; bu eğitim süresince plastik cerrahi, genel cerrahi ve genel anestezi kürsülerinde rotasyonlarda bulunmuş hekim.

çene cerrahı ve çene-yüz cerrahı olarak da bilinir.
20 yas disiniz cenenizde kalmakta karar kildiysa yolunuzun dusecegi cerrah.
estetikçilerin bok attığı cerrah çeşidi..
Dünyanın en basit işlerini yapanlar, maksillofasiyal cerrahlara nasıl dil uzatabilirler anlamam..
Özgüvenleri heralde, mesleğini yapmayıp, 15-20 milyar tus dersanelerine verip 2-3 yıl çalışıp kazanarak gittikleri için de olabilir.
Zor tabi 11-12 yıl okuyup işinin sadece kokoşlara bişiler takıp çıkarmak olması...
Bok atmalarının sebebi ise sanıyorum ki sadece maddi kaygıları. Gerçi kendileri çok iyi bilir maksillofasiyal yaralanmalarda özellikle mandibula kırıklarında gelişigüzel şekilde kırık bölgeyi kaynaştırmayı. Tabi ki hasta da 2-3 ay dayanılmaz çene ağrıları, ağzını tam açamamak gibi şikayetlerle yeniden maksillofasiyal cerraha başvurmayı çok bilir. Maksillofasiyal cerrah'da iyi bilir estetikçilerin gelişi güzel kaynaştırdığı kemiği kırıp ideal oklusyon'da tekrar kaynaştırmayı..