bugün

bizim buralarda da varlar ( istanbul bayrampaşa) adamlar bizden zengin bakkaldan ekmek dileniyorlar kürtler yetmezmis gibi bide bunlar.
Istanbulun heryerinde bolca bulunan suriyeli sözde mülteci özde tatilci yarın bi gün başımıza bela olacak keneler.
her yerdeler. Mersin' de oturduğumuz apartmandan ev bile satın almışlardır. Kolay kolay herkesin gücünün yetmeyeceği miktarda para vererek hem de.
her yerde görülebilen suriyeli eniklerdir.

parsel parsel yerleştiriyor akp hükumeti ve çoğunu vatandaş yapıyor.
ne ilk ne de son olacaklardır. zira vatandaşlık hakları vardır ve sonuna kadar kullanacaklardir.
türkiye'nin her bir köşesini kuşatmışlardır.
çocuklarını okula her gün ciplerle gönderir devlet. *
(#21127834) bursada bile vardırlar. bize barzoları denk geldi de gidip konuştuk akıllı oldular abisi.
istanbul'da okuyorum ama bu yaz Konya'da 5 bin Suriyeli barınıyordu. şimdi durum vahim olmuş her yer arap amk.

kolay fark edilen Suriyelidir.
doğudan göç yetmezmiş gibi sınır dışınında batı illerine yayıldığı ve sokakta karımız, bacımızla rahatça yürüyemeyek olmamızın sinyallerini veren suriyelidir.

Bugün sudan çıkmış mağdur balık gibi görünenler yarın her girdiği ortamda hemcinslerini arkalarına alıp ahkam kesecektir. Kimbilir belki suriye' den ülkemize mağdur edalarıyla göç eden adamlar yarın özerklik bile isteyebilir.
Afyona bunlardan binlercesi gelmiştir. Henüz olumsuz bir olaya rastlamamakla birlikte sayelerinde göç alan bir yapıya kavuşmuştur afyon. Fakat gelin görün ki bu kişileri devletin beslediği ve benim vergimle ekmek elden su gölden geçindiğini düşünürsek gene de ters bakmak gelir insanın içinden.
bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyetindeki mahlukların tiksinerek gördükleri ilk suriyelidir.
laz inşaatçıların, iştahını kabartan, ucuz insan gücüne namzet kişidir.
kilis gibi bir ilde her gün sayısı artan gruplardır.

başlatmayın lan istanbul'unuzdan, mersin'inizden. buraya da bekleriz.