bugün

ruh ve akıl sağlığı açısından yapılması önem arz eden yasak.

pu! seni mahalle düşmanı apartman çocuğu demeden önce durun bir dinleyin.
öncelikle 21 yıldır adana'nın bir kenar mahallesinde ikamet ediyorum. ayda yılda bir halamlara gittiğimi saymazsak apartman nedir bilmem. mahalle kültürünü en derininden yaşayan insanlardan biriyim. komşuya yemek götürmek, karşı evde oturan kemalist amcaya ara sıra sözcü almak gibi bir çok faaliyette de bulunan bir insanım. fakat tüm bunlar şu iğrenç ve kulak sikici mahalle düğünlerini sevmem için bir sebep asla teşkil etmez. lan bu kadar düğün salonu niye var? kıyın paraya gidin orada yapın düğününüzü. ha pahalı geliyorsa bir salon tutmak sen hiç evlenme kardeşim o zaman!

geçen yıl ygs sınavından önceki gece mahallenin 3 yerinde düğün vardı saat 12'ye dek sürdü. yazık değil mi lan ertesi gün sınava girecek gençlere?
şarkı söyleyişi eşeğin anırışını andıran sazcılar özellikle bulunur getirilir. ucuza gelseler anlayacağım da o şerefsiz de malı kürekle götürüyo. 5 tane hareketli parça 2 tane ağıt 3 tane de güncel şarkıyla düğün çalıyorlar lan. 3 gün çaldı sazcı 3 gün boyunca aynı şarkıları dinledik. ses yok, saz yok, adam akıllı şarkı bildiği yok. ne naladım ben bu işten. hangi geri zekalı tutturuyor acaba illa ki çalgı çalınacak diye. artık her kimse küfürlerimi armağan ediyorum kendisine.