bugün

Su an ikisine de hayir demem inanir misin?
Magnum:
Kütlesi Ve yüzölçümü büyük.
iskeleti (çubuğu) kalın
Daha yumuşak. Elastikiyet var.

Meybuz:
Kütlesi ve yüzölçümü küçük. Birim alana etki eden basınç artacaktır.
iskeleti yok. Büyük dezavantaj.
Sert olduğu için elastikiyet yok kırılganlığı fazla olacaktır. Dayanımı az ise çabuk kırılabilir.

Magnum alır gibi ama deneyip görmek gerek.

3.. 2.. 1.. fight!
para ile alaka kurup dramatikleştirilmiş olan durum damak zevki ve yaşa göre değişen bir alışkanlıktan ibaret.
magnum yiyemeyen fakirdir.
meybuz yiyen de fakirdir.

çocukken ben magnumları götürürken diğer çocuklar meybuza talim ederdi. çok kıskandırırdım veletleri. *
fakirliğin zenginliğe üstün geldiği nadir noktalardan.
magnum yiyen fakir değildir.
meybuz yiyen ergen değildir.
fiyat farki var tamamda kac para bu meybuz kac para magnum.
Magnum alır. Tamam meybuz çocukluğumuzun dondurmasıdır. Ama kimse meybuzu mis gibi bademli magnuma değişmez.
meybuzun alacağı karşılaşma.
magnum ciğercinin kedisi, meybuz sokak kedisi.
lezzeti bakımından magnumun, manevi bakımdan ise meybuzun kazanacağı karşılaşmadır.
real madridle şırnak belediyespor un kapışması gibi birşeydir.
bu başlığı açan kişi olarak favorim meybuzdur, daha doğrusu meybuzdu;
şimdi efendim, geçenlerde eski tarz bir mahalle bakkalından kola alacakken derin dondurucudaki meybuzlara ilişti gözüm. nasıl mutlu oldum nasıl duygulandım anlatamam. kolalı, limonlu, çilekli, vişneli tam dört tane aldım. tabiki kolalıyı kendime ayırıp diğerlerini arkadaşlara dağıttım. onlarda çok sevindiler haliyle. açıp yemeye başladık hep beraber ama o da ne, ya o eski tattan eser kalmamıştı ya da meybuz harbi tırt bişeydi ama zamanında bize güzel geliyordu. yani diyeceğim o ki bademli magnum iyidir.
Magnum da kimdir yaa ? Meybuz en haylaz çocuğu bile uslandırır. Hepimizin ailesinde vardır ' bugün yaramazlık yapmazsan sana yemekten sonra meybuz alırım.' diyen bir teyze. Ellerini öptüğümün teyzesi. O portakallısı ile vişnelisi yok muydu işte favorim oydu. Sahi hala var mı meybuz ?
meybuz eğlence dir,
magnum kasıntı dır.
çocuğun parası meybuza yeter. meybuz bittikten sonra tekrar içine su doldurup dondurulur, oynanır.
magnumun ambalajı çöpe atılır.
sonuç olarak;
meybuz magnumu döver.
meybuz çocukluk aşkı,magnum kapitalist köpek.

meybuz 10 kuruş (tu),magnum şimdi 2,25.

meybuz fakirin çığlığı,magnum şımarık zengin çocuğunun kahkahaları.
meybuzu yerken hissettiğiniz serinlik kat sayısını magnumda yakalayamazsınız fakat magnum beyazın tadı başka bir dondurmada yoktur.
meybuz icerde disarda her turlu daha sansli diye dusunuyorum. magnum un aristokrat tavri da buna eklenince;

(bkz: banko meybuz)

edit> garanticiler 0-2 oynasin.
magnum her türlü alır götürür.
meybuzun hafta yapma ihtimali daha fazladır.*
kapitalist düzenin kokoş dondurması magnum, çocukluğumun masum avuntusu meybuzun ambalajı bile olamaz yahu!!
magnum tikkyler içindir, meybuz işçi çocukları için.
meybuz daha az kilo yapar.
kapitalizm'e inat, çekilişle gallardo vermesede sevilen bir lezzettir meybuz.
tamı tamına 10 katlık bir fiyat farkı vardır.
Meybuzun çizeceği kıyastır..

Eriyince tekrar aynı hale gelebilen meybuz magnumdan her zaman bir adım öndedir..
güncel Önemli Başlıklar