bugün

18 eylül 2008 ac bellinzona-galatasaray maçını naklen yayınlayan televizyon kanalının felsefe olarak edindiği kompozisyon faciasıdır. maç devam ederken, üstelik inanılmaz tempolu bir maçken, dakikalarca tribündeki insanlara zoom yapıp, yedek kulubesini maçın oynandığı alandan daha fazla gösterip, maça gelen yaklaşık 15 bin taraftarı en ince ayrıntısına kadar tek tek gösteren, -hani bi yakınınız ya da tanıdığınız maça gitmiş olsa kesin ekranda 3-5 saniye görmüş olabileceğiniz yayındır. maçın ortalarına doğru, resim seçici ve kameraman arkadaşların, basel sokaklarına kendini atıp, basel esnafıyla roportaj falan yapmasınıda beklerdik, ama olmadı, bi sonrakine artık...

--- kewell sol taraftan hızla ilerliyor kewell rakibini geçti orta yapm....bu arada seyirciler arasındaki coşkuyu görüyorsunuz. isviçre'de yaşayan gurbetçilerimiz almışlar çocuklarını takımlarını desteklemeye gelmişler, yüzlerindeki mutluluğu görüyorsunuz, bu arada top hala kewell da, o topu süremeye devam ederken biz devam edelim, bu baselde yaşayan ünlü doktor tonyuku abi ve eşi diilmi?
*** aaa valla onlar
--- ulan maça geliolar hiç aramıolar görüyomusun. çağrı yapsana şunlara bu tarafa doğru baksınlar eheheh amma şaşırıcaklar. evet top bellinzona da, ayhan topa müdahale etmeye çalışıyor....isviçre ekipleriyle daha önce 10 kez karşılaşmış galatasaray bu maçl....evet şuan isviçreli taraftarları izliyoruz takımlarına destek vermeye çalışıyorlar...biz dün sabah basele indiğimizde sevgili seyirciler, şuan ekranda izlediğiniz hulusi ustaya uüradık. buraların en meşhur dönercisi kendisi. hepinizin yolu mutlaka isviçreye düşüyordur, mutlaka uğrayın derim ben.ve isviçre de yaşay........ne anlatıyordum ben abi?
*** ne abi? pardon dalmışım mesaj yolluyodum.
--- neyse... evet bu arada top şeyde sayın seyirciler. Top nerde?
*** stad boşalmış galiba?
--- galiba... sağlık olsun.