bugün

mado'nun görüntüsüyle kandırarak sini kahvaltı adıyla insanları soyma taktiğidir. hayatımda bir kere gittim arkadaşıma kahvaltı ısmarlayacaktım o istedi diye astıkları afişe aldanıp girmiş ve sipariş vermiş bulunduk. hayal ettiğimiz şu şekilde bir şeydi görsel 5 dakika sonra, evde sabahları okula gitmeden yaptığımız özetle çay peynir ekmek sofrası geldi siniyle. devamını bekledik acaba iki tane mi geliyor bundan diye epey bekledik ama gelmedi. ek olarak doymayacağımızı anlayınca patates kızartması sosis falan da söyledik. 2 şer bardaktan sonrası ücretliymiş ordan da bi kazığı yedik. çıkarken 100 150 falan ödedik sanırım. ne içime oturdu bilemezsin. israfa karşıyız tamam da parasını verip doyamadığımız sofraya daha çok karşıyız. paramın düşmanı mıyım kardeşim ne diye vereyim o kadar para gözümü bile doyurmayan sofraya? gelen sofra şuna benzer bir şeydi görsel teşekkürler mado dışarıda kahvaltı olayına beni küstürdün
hala mado ya giden var mı ya?

2013 te gezide anlaşılmıştı bunların ne mal oldukları.
dışarıda kahvaltı yapmayı, özdilek'in ( kartepe ) açık büfeye zam yaptığını son gidişimde öğrendiğim zaman bıraktım. 26,90 olan ( bir kişilik ) ücreti 35 tl gibi bir ücrete çıkarmışlar. artık oraya gitmenin de bir esprisi kalmadı. keza diğer yerlerde de fiyatlar 35-50 tl aralığında. iki kişilik kahvaltıyı baz alırsak, ekstralar dahil ortalama 100 lirayı buluyor. bu da hiç mantıklı değil. kız arkadaşımla kartepe'ye çıkıp, kendimiz hazırlayıp kendimiz yiyoruz. çok da güzel oluyor. semaver de yakıyoruz; oh, miiisss.
Klasik mado hareketi bunlar.
95 tl lik kahvaltılık malzeme alıp kendinize mükellef bir kahvaltı hazırlayabileceğinizi gösterir. Ayrıca sadece bir kez değil.
Firmaları da suçlayamayız. Peynir olmuş kaç para. Sucuk olmuş kaç para. Kaymak tereyağı zeytin vs.

Fiyatlara küfredenler evden çıkmadan ekmeğin üzerine salça sürüp çantasına koysun. Yapacak birşey yok.

Haa, " egonomi çoh eyi " bu arada.
kahvaltı evde yapılır amk.
iyi olmuş dediğim olaydır. biz enayimiyiz la evde kahvaltı yapıyoruz?
sizin gibiler gittiği için böyle fiyatları yüksek tutabiliyorlar.
Sadece kahvaltı için değil mado ve onun gibi uçuk fiyatları olan hiç bir yere gitmeyin kardeşim
bizler gittikçe geçirmeye devam edecekler.
Zenginlik ile fakirlik arasındaki temel ayrım, zenginlerin yaptıkları gereksiz harcamalari hesaplamayacak kadar zengin olmalarıdır. Salı pazarindaki siyah salvara, 30 bin lira verip 2 kere giyip atmalarının nedeni budur. Zenginlik, hesaplamamaktır.
öncelikle oha diyorum

gezi den sonra bu mado denen yerden

değil bir çöp almak

içerisi kalabalık görünmesin diye kapısının önünden bile geçmem

acımdan ölsem bir şey almam.

atatürk düşmanlarını bir güzel siliyormuş

oh olsun

başka yer yok sanki.
her şeyler çok pahalı be kral..