bugün

dinler tarihinin saçma sapan öğretilerine karşı duruştur.

mantık her yerde mantıktır. *

görsel
Maksat denizde boğmaktır.
Bazen her şeyi ayıramaz. görsel
güzel bir cümle, güzel mantıktır. asıl ilginç olanı ise musanın denizi yarması ve fravunun hiç korkmadan onu takip etmesidir. insan düşünür? lan adan denizi yardı kaçıyor, ben hala onu kovalıyorum, ne iş bu amk der. olaylar olaylar...
Kur’an Firavun’un boğulduğunu söylediği gibi cesedine ne olduğunu da haber veriyor: “israiloğulları’nı denizden geçirdik. Firavun da askerleriyle birlikte zulmetmek ve saldırmak üzere, derhal onları takibe koyuldu. Nihayet boğulmak üzere iken ‘israiloğulları’nın iman ettiğinden başka hiçbir ilah olmadığına inandım. Ben de Müslümanlardanım’ dedi. Şimdi mi? Oysa daha önce isyan etmiş ve bozgunculardan olmuştun. Biz de bugün bedenini, arkandan geleceklere ibret olman için kurtaracağız. Çünkü insanlardan birçoğu ayetlerimizden gerçekten habersizdir.” (Yunus Suresi, 10:90-92)

nemrud'u öldüren sineği incele diyeceğim ama, ibretin anlamı sana birşey ifade etmeyeceği için sen bidiğin yoldan uçmaya devam et diyeyim en iyisi.
saçmalık olan bir olayı ti ye alan söz.

ulan ben firavun olsam musa'yı ve kabilesini kovalasam adamın denizi ikiye yardığını görsem arkasından denize dalar mıyım hiç?

diz çöker tövbe ederim..

firavun bu kadar beyinsiz mi dalsın denize?