bugün

okul önlerindeki sivil polisler tarafından çokca tartaklanan güruhtur. *
genelde kız meslek liselerinin etrafından toplaşan güruhtur.
(bkz: abaza)
(bkz: abazan)
dağılış saatine kadar okul bahçesinin parmaklıkları arasından salyaları akarak liseli hatunları ''gözleriynen yiyen'' güruhtur.
beyaz şahin içinden etraftaki kızları keser.
abaza gençler liseli kızlara etek altından bakıyor şimdiki kızlar dokunmadan hamile bile kalıyor.
beyaz dar pantalon, pembe tişort, dikili saç ve o halle lise kapısındaki beklentileri.
gençlik yıllarımda benim de dahil olduğum güruhtur. güruh ne amına koyım. neyse, evet bende lisede hoşlandığım kızın okul çıkışına yetişmek için 30 dakka yürür onun okuluna giderdim, bazen yetişmek için son derse girmediğim de oldu. onunla dershaneye beraber yürümek için ne fedekarlıklar yaptım ama bazı ibneler tarafından apaçi olarak lanse edilmişim. o ibneler gibi gençliğimi unutmadım, yaptıysam yaptım derim.
her liseli erkeğin içinde bulunduğu guruhtur. evet bende bulundum utanmıyorum sözlük.
doğrusu (bkz: abazan)
(bkz: gurubu)

(bkz: harf yetmezliği)
eğer bahsi geçen lise erkek lisesiyse abaza sıfatının yanına homoseksüelinde eklenebileceği erkek topluluktur.
dışarıda bekleyen kişileri 3 gruba ayırabiliriz birinci grup:sevgilisi olanlar, sayıları pek fazla olmasa da vardırlar, ikinci grup apaçiler,kız tavlama ortam yapma amaçlı orada bulunanlar sayıları epeyce fazladır, üçüncü grup ise kekolarnamıdiğer pislikler işleri güçleri olmayan * önde gidenleridir, amaçları hır gür çıkarıp insanların huzurunu bozmak rahatsız etmektir genelde bu tipler bir kıza bela olurlar ve yakasını bırakmazlar hani çam ağacının reçinesi vardır ya aynı onun gibi yapışkandırlar.
lise çağına geçmiş erkeklerin %90ını kapsayan gruptur.