bugün

darbe simsarlığı yaparak, sağ-sol herkesin bir anda hedefi haline gelen ve türkiye'de istenmeyen adam ilan edilen levent kırca efendinin, iyiden iyiye kıcını yayıp yerinden kıpırdamadığını, maalesef esef ve endişeyle görüyoruz.

adamın pişkinliği pes dedirten türden.. insan bir utanır,yüzü kızarır, kalkıp bu yüce halktan arıza yaptığı için özür diler, oda yok amk. bu tarz insanları görünce bazen türk'lüğümüzden de utanır oluyoruz.

ya bu tür adamlarla yaşamanın zorluğunu aşmamız lazım ,yada kendi gitmiyorsa kolundan tutup ülkeden def edip göndermek lazım.. lakin ben levent kırca ve o kafa da olanlarla aynı ülke de yaşamaktan rahatsız oluyorum.
türkiye'nin ne kadar hür ve adil olduğunun göstergesi. başka yerde olsaydı böylelerine dilim varmıyor ya neyse...
genelde yurtdışında zatı muhterem pek türkiyede kalmaz.
yiğit bulut'un başbaş danışmanı olduğu bir ülkede çok normaldir.
Acz halindeki şahsiyettir. Londra konuşmasında Türkler istanbulu almıştır sözünü unutmak mümkün değil geçmişe yürüttü beni onu izlediğim zamanlar için pişmanlık duymamış değilim.
işçi partisinin çok yakında iktidar olacağını iddia eden bu gereksiz insan, bu ülkeye nankörlük etmektedir. seçimler yaklaşsın bakalım daha ne şaklabanlıklarına şahit olacağız.
memlekette bir hadsiz, terbiyesiz, kendini bilmez levent kırca kalmış da o da gitse tam olacakmışız gibi şaşırılan durum.

ben üst kat komşumu şikayet ediyor muyum niye halen türkiyede diye?

bir de istenmeyen adam ilan edildiği evrakları görmek istiyorum.
ahmet kaya'yi, yilmaz guney'i, nazim hikmet'i ve daha nicelerini vatanindan surme hakkini kendinde bulan yavsak zihniyeti hatirlatti bana bu cumle. fikirlerini sevmezsin, anayasaya aykiri isler yapiyorsa gider dava acarsin basit. sen kimsin de vatandasini ulkesinden kovuyorsun bre densiz?
menderesi asan şerefsiz zihniyetin adı geçmezken, kırcaymış, kayaymış, güneymiş bilmemneymiş defedip gönderilmesi normaldir, haktır.
utanılacak bir şey yapmadığından utanması için hiçbir sebep olmayan tiyatrocu.
dağdan gelenlerin bağdakini kovmaya ne denli istekli olduklarını kanıtlayan boş laf.
o bıyığından tutup çeke çeke sabiha gökçen havalanından afrıkanın herhangi bir ülkesine postalanması gerek..
"belki utanarak yaşıyordur..."
pollyanna
Utanması gereken bir durum yoktur. Utanması gerekenler için (bkz: şafak sezer)
(bkz: levent kırca nın sanatçı olduğu ülke de yaşamak).