bugün

kemalistlere sorulması ve birini seçmesi gereken sualdir. binaenaleyh hem laikçi hem müslüman olunmaz. ikisi bir arada olursa ters mıknatıslanma yapar. ikisinin bir arada olması mümkün değildir. ha bu demek değildir ki diğer inançlara saygısızlık olsun. hayır diğer inançlara da sonuna kadar saygı göstermek gerekir. allah kesinlikle hakimiyet sahibidir.

islâm'ın insana sırf insan olması itibariyle vermiş olduğu değerin sayısız örneğine Kur'ân-ı Kerîm'de, hadislerde ve islâm tarihinde ve özellikle de Hz. Peygamber'in hayatında rastlamak mümkündür. Onlardan biri ve belki de en çarpıcı olanı şudur:
Bir gün Hz. Peygamber Ashâbtan bir grupla otururken yakınlarından bir cenaze geçmiş ve hz. Peygamber (sav) cenazeyi görünce ayağa kalkmıştı. Yanında bulunanlar, onun bir müslüman cenazesi olmadığını, yahudi cenazesi olduğunu söyleyerek, 'ayağa kalkmanız gerekmezdi' demek istemişlerdi. Onların bu sözü üzerine Hz. Peygamber: "Müslüman değilse insan da mı değil?" cevabını vermişti.
her müslümanın 9 yaşındaki kızı kendine karı yapmadığı ve tekbir getirerek kafa kesmediği de düşünülünce gayet olabilitesi mevcut olgudur. bir insan hem dinini yaşayıp hem vatanını gayet de sevebilir.
neden olmasın diye sormak istiyorum? müslümanım ve de laikliğide sonuna kadar savunurum. günümüzde laiklik olduğu halde allah allah diyip parayı cebe indiriyolar. peki ya laiklik olmasaydı ve din ile devletin iç içe olduğunu düşün. bugün sahte bir hoca piyasaya çıkartıp onun bir dediğini yasa haline getirip çalmaya daha da ortam sağlansaydı. insanları dinlerini kullanarak dahada kör etselerdi.
akp'li değilim diyerek cevaplanırsa hem müslümanım hem laikçiyim denilebilir soru.
Laikçi? Laik ve müslümanim en azindan olmaya calistigimi biliyorum.Laikligim dinimin önündeki tüm bağnazlıkları ortadan kaldiriyor ve dinimi gerektigi gibi yasiyorum.
laik misiniz dinci misiniz şeklinde düzeltilmesi gereken soru.
Sacma sorudur, insan laik olmaz devlet olur, sadece müminlerin sorabilcege soru..
(bkz: fişleme)
Laiklik bir din değildir. Saçma sapan sorular sormayınız lütfen.
Embesilligi ele veren sorular listesinde ust siralara oynayandir.
Hırsız mısın tecavüzcü müsün samimi birer Müslümanmısın yoksa dalkavukluğunu gizlemek için Müslümanlığı çıkarlarına alet eden şerefsiz misin sorusunu akla getirir.
Müslümanim diye cevap verilmesi gereken soru. Laikcilik kafirliktir.
Laikçi müslümanım.