bugün

annenin aslında baban olması veya tersi bişey gibidir herhalde, yok yok en iyisi anneni bilmen ve babanı bilmemen gibi bir düşüncedir bence. kim öğretiyor size böyle şeyleri. bilmiyorsanız susun bari adam sansınlar. yok yok bu da olmadı, en iyisi:

(bkz: belki anani tanirdin ama baban kim idi bilemezdin)

ekleme: biraz daha eksi verin laikliği din sananlar, nasıl olsa nihilist yaptınız beni...
yurdumun güzel insanının her evrensel kavramı kuşa çevirmesi gibi laisizmi de kuşa çevirmesi sonucu ortaya çıkan absürtlük. 70 yıldır anayasamızda olan bir kavramın doğru anlaşılamaması sonucu ortaya çıkması şaşırtıcı olmayan hödüklük. doğrudur, var bu dine tapanlar.

peşin edit: ateistim ben, bulaştırmayın din savaşlarınıza.
laf kalabalığı.
unutmadan,
düşünceler ve metodlarla, o düşünceleri ve metodlara haiz olduğunu iddia kişilerin hatalarını bir tutmak zeka eksikliği gerektirir.

misal, "islami teröristler" din adına masum insanları öldürebilirler. ama bu, islam'ın terör dini olduğu anlamına gelmez.

okuyup "bildim" demeden önce dogmalardan ve dar bakış açılarından sıyrılmalısınız. apo denen herif de siyasal'ı bitirdi, çok fazla kitap okudu. sonuç ortada.

yani okumak değil, anlamak mesele. "ben şuyum, sen şusun, onlar böyle" tarzında, ucuz bildiri kalitesinde yazılar yazmak anlamayı hiç gerektirmez. mesele kelime dağarcığının değil, zihin dağarcığının ne kadar gelişkin olduğunda düğümlenir.

bu açılardan başarısız olarak gördüğüm ifadeleri "laf kalabalığı" olarak nitelendirip keyfime bakıyorum. havalar da serinledi bu aralar. keyfime diyecek yok.
(bkz: kemalizm dini)
(bkz: malum kesime inat olsun atatürk türk ün tanrısıdır)