bugün

Türkçe ismi: sisin içindeki kız
ingilizce ismi: the Girl in the fog

italyan polisiye film (bu aralar polisiye filmlerine sardım)

------konusu------
özel bir ajan olan vogel , bir araştırma için daha önce gitmediği bir yere gönderilir. gönderilme sebebi 16 yaşındaki birinin ortadan aniden kaybolmasının sebebinin araştırılmak istenmesidir. gideceği yer uzak bir dağ kasabasıdır. bu kasaba insanlardan uzak gözden ırak bir yerdedir. vogel kaybolan esrarengiz bu kişiyi ararken beklenmedik olaylarla karşılaşacaktır....

senaryosu güzel fakat ağır ilerlemesi, belli zaman sonra sıkıyor. filmin oldukça uzun olması (2 saat 8 dakika) ve ağır ilerlemesini, fazla detaya yoruyorum. onun haricinde senaryosunu ve oyunculukları beğendim. değişik kurgusu ve film bittikten sonra bile sizi düşündürmesi güzel. sonunu aceleye bağlamamışlar, iyi bitmiş. fakat sonunu düzgünce anlamak için iyi seyretmek gerek. özünde vermek istediği mesaj sonunda anlaşılır vaziyette. bir puan vereceksem 10 üzerinden 6.5 verebilirim. ben beğendim.

bu arada bir film web sitesinde "emanuela orlandi olayını bilenler, bu filmi daha iyi anlar" gibi bir cümle geçiyordu. olayı derinlemesine bilmediğim için pek bağlantı kuramadım lakin belki siz kurarsınız.

--- spoiler ---

sen iyi bir adamsın ama masum değilsin. iyi olmakla masum olmak arasındaki farkı anlayacak kadar da zeki birisin
--- spoiler ---

--- spoiler ---

tek tip balık tutan balıkçı. tuhaf
--- spoiler ---
Böyle filmleri seviyorum.

Biraz daha akıcı çekilse efsaneler arasına bile girebilirdi.

Suç- gerilim sevenlere tavsiye ederim.