bugün

film. fransız filmi. hani şu salak saçma karakterlerin, salak saçma olayların, salak saçma diyalogların, saçma saçma konuların olduğu, aşırıcı sıkıcı ve gereksiz bir şekilde yavaş ilerleyen fransız filmlerinden.

izlemeyin, izlettirmeyin. hayatınızın 2 saat 12 dakikasını yabana atmayın. onun yerine açın bir almodovar * filmi izleyin, eğlenin, sinemaya aşık olun.

bu filmi izleyip de sinemadan, sanattan ve kadından soğumayın. ben yaptım, siz yapmayın.

fransız sinemasından hali hazırda nefret eden biri olarak neden mi böyle bir hata yaptım? tek sebebi aşık olduğum ispanyol victoria abril. kadrosunda onu görmem filmi indirmeme yetti. ama o bile kurtaramamış filmi, ne kadar harika oynasa da. gerard depardieu'nün filmi indirmemde hiçbir etkisi yoktu ki kendisini ilk defa izledim bu filmle. tabiiki beğenmedim, mal mal bakışları, duygusuz tavrı o kadar itici ki..

ulan hala kızıyorum kendime, ben böylesine gereksiz, böylesine sıkıcı *, böylesine aptal bir senaryoyu anlatan, daha doğrusu hiç bir şey anlatamayan bir filmi nasıl izlerim?!!

ben yaptım, siz yapmayın. izlemeyin, izlettirmeyin.

http://www.imdb.com/title/tt0085878/